Zavřít reklamu

Už se stává určitou tradicí, že si Apple čas od času přichystá pro majitele Apple Watch speciální pohybovou výzvu, po jejíž splnění je možné získat jedinečný odznak. Jednu takovou si nyní přichystal i na Mezinárodní den žen, tedy na 8. března.

Příští pátek tak mohou uživatelé hodinek od Applu do své sbírky v aplikaci Aktivita získat další unikátní medaili. Pro splnění bude potřeba ujít, uběhnout nebo ujet na invalidním vozíku alespoň 1 míli, konkrétně tedy 1,61 km (1 609,34 m). Stačit tak bude i kratší procházka, během které doporučujeme si zapnout cvičení a jít svižnějších chůzí, aby byl výsledek skutečně započítán.

Výzva je prozatím běžným uživatelům skrytá a Apple na ni bude upozorňovat pár dnů před 8. březnem. Zobrazit ji lze po změně data v nastavení na iPhonu a aplikaci Watch, což nedoporučujeme. Přednostně ji takto objevil Kyle Seth Gray, který svůj poznatek sdílel na Twitteru.

Jedná se již o druhou výzvu v řadě, kterou Apple připravil na Mezinárodní den žen. První výzvu letošního roku si – po dlouhé odmlce – společnost přichystala na období Valentýna, kdy bylo možné získat nový odznak a animované samolepky po uzavření kroužku cvičení osm dní v řadě. Zmíněné samolepky se pak zpřístupnily ve Zprávách a ve FaceTime na iOS.

Apple Watch vyzva mezinarodni den zen 2019
.