Zavřít reklamu

Vzpomínáte si na dobu, kdy všechny možné aplikace tak dlouho přidávaly funkce, kopírující Snapchat, až nakonec samotný Snapchat upadl prakticky v zapomění? Takzvané „příběhy“ dnes najdeme u všech možných aplikací, a řada lidí si dnes jen horko těžko vzpomene, kde se vlastně krátká videa, která po 24 hodinách zmizí, objevila původně.

V současné době se velké popularitě těší aplikace BeReal. Aplikace funguje tak, že uživatelům v danou dobu rozešle notifikaci, po jejímž obdržení mají uživatelé okamžitě vyfotit, co právě v danou chvíli dělají. Společnost Meta, která má na starost populární komunikační aplikaci Messenger, podle nejnovějších zpráv v současné době vyvíjí funkci s názvem Roll Call. Zmíněná funkce má svým způsobem napodobovat funkci aplikace BeReal, přičemž pořízené fotografie uvidí jen přesně stanovený okruh uživatelů.

Na rozdíl od BeReal ale uživatelé nebudou v rámci Messengeru vyzváni k pořízení fotografie najednou v konkrétní čas. Výzvu k vyfocení může kdykoliv dle libosti vydat některý z uživatelů, přičemž může zadat i libovolné téma – například vyfocení oběda nebo fyzické aktivity. Ostatní členové skupiny se do akce zapojí, pokud budou chtít. O funkci Roll Call mezi prvními informoval na Twitteru Matt Navarra.

Funkce bude podle dostupných informací k dispozici v rámci skupinových chatů, cílem je povzbudit uživatele ke sdílení autentických momentů z každodenního života. Funkce je v současné době ve fázi prototypu, její finální podoba se tedy od screenshotů, zveřejněných na Twitteru, může lišit.

.