Zavřít reklamu

Díky bývalým členům vedení společností Nokia a Fossil se na svět konečně dostávají “chytré hodinky”, které jsou díky úsporné technologii Bluetooth 4.0 kompatibilní s operačním systémem iOS. Hodinky s názvem Meta Watch na svém displeji dokáží zobrazit notifikace upozorňující na běžné události jako hovor nebo textovou zprávu, ale mají také přístup k API daného zařízení a možnosti těchto hodinek jsou tak v tomto ohledu praktiky neomezené.  

w680

 

Vývojáři měli zpočátku problémy přizpůsobit se náročným požadavkům a omezením iOS, ale díky technologii Bluetooth 4.0 nakonec vše dospělo ke zdárnému konci a hodinky s LCD displejem s rozlišením 96 × 96 pixelů se každým dnem mohou objevit v prodeji za cenu 199 dolarů (4 tisíce korun). Jedná se o zařízení se šesti funkčními tlačítky, ve kterém dřímá tříosý akcelerometr, vibrační motorek, senzor okolního světla a především již zmíněná inovativní technologie Bluetooth 4.0.

Podobných typů hodinek, více či méně provázaných s našimi chytrými zařízeními, bychom se v blízké době měli dočkat v hojnějším množství. Je otázkou, jak se takovéto doplňky mezi běžnými uživateli rozšíří, jak moc budou funkční a jak moc oblíbené. Mnozí jsou určitě také zvědaví s čím přijde sám Apple a jakým směrem se bude ubírat další generace iPodu Nano. Novinka Meta Watch bude každopádně prvním významným počinem tohoto typu a rozhodně stojí za zmínku.

Student Mediálních studií na UK. Žiju technologiemi, sportem, politikou a literaturou.

Všechny články autora

Diskuze k článku


  Vývojáři měli zpočátku problémy přizpůsobit se náročným požadavkům a omezením iOS, ale díky technologii Bluetooth 4.0 nakonec vše dospělo ke zdárnému konci “

  Pochybuji, ze BT 4.0 pomohlo vyresit problem s prizpusobenim se narocnym pozadavkum a omezenim iOS. To presne totiz tato veta rika…

  už se prodávají – nicméně myslíte, že jsou jenom pro vývojáře, nebo budou normálně fungovat?

  Na jejich webu píšou, že k nim bude vydána aplikace, tedy pokud nemate zaplacen developer program, kde už snad něco je….
  spíš by mě zajímalo jak je to s jednotkama °F…Češtinu bych mít nemusel ale jednotky asi ano…a Zkoušet to za 199 USD a Poštovné 20 USD se mi nechce….

  Jen pro 4S mám smůlu :(
  Regarding Apple compatibility, the Meta Watch dev kits below are compatible only with iPhone 4S and the iPad (3). No other Apple devices are supported at this time.

celý text

Čtěte více.