Zavřít reklamu

Microsoft potvrdil, že opravdu pracoval na tabletu s názvem Courier, ale také řekl, že nikdy ho oficiálně neoznámil a prozatím ho neplánuje sestavit. HP pro změnu odkládá svůj projekt tabletu HP Slate.

Microsoft v současnosti bojuje s doladěním svého Windows Mobile 7 a přijít v krátké době s novým softwarem, který prezentovali na konceptu Microsoft Courier, se nezdálo od začátku úplně pravděpodobně. Microsoft si tak ukrojil pořádný kousek pozornosti během rozruchu kolem iPadu, ale to je asi tak všechno. Reálný produkt minimálně v blízké době na trh nepřinese. Microsoft jen oznámil, že toto byl jeden z kreativních projektů, ale neplánují ho dát do výroby.

Osud HP Slate se také mění. Dříve to mělo být zařízení nabité výkonným hardwarem (například procesor Intel) běžícím na Windows 7. Každý se ale ptal – jak dlouho takové zařízení vydrží běžet na baterie? Jak pohodlně (nepříjemně) se budou ovládat Windows 7 pomocí dotykového ovládání? Kdepak, HP Slate v dané podobě by byl krok vedle a určitě si to uvědomili i v HP.

HP tento týden koupilo společnost Palm, která stojí za zajímavým operačním systémem WebOS, který se bohužel vůbec neprosadil. Možná si ještě pamatujete, jak se o Palm Pre mluvilo před rokem, ale toto zařízení se prostě u veřejnosti „nechytlo“. HP tak pravděpodobně přehodnocuje strategii pro HP Slate a krom změny hardwarové výbavy dojde určitě i k výměně OS. Předpokládám, že HP Slate bude založen právě na WebOS.

Opět se potvrzuje to, o čem se již mluvilo dříve. Ostatní se mohou snažit sebevíc, ale Apple má v současnosti nejlepší výchozí pozici. Tři roky pracovali na operačním systému založeném pouze na dotykovém ovládání. Dva roky již funguje Appstore a nachází se na něm spousta kvalitních aplikací. Cena iPadu byla nastavena velice agresivně (proto o tabletu neuvažují společnosti jako Acer). A to nejdůležitější – iPhone OS je tak snadný systém, že ho mohou ovládát jak i ti nejmenší, tak i starší generace. Proti tomu budou ostatní ještě dlouho bojovat.

.