Zavřít reklamu

Microsoft pokračuje ve skupování velice populárních mobilních aplikací pro operační systémy iOS a Android. Naposledy oznámil, že za 250 milionů dolarů získal londýnský vývojářský tým stojící za prediktivní klávesnicí SwiftKey.

SwiftKey patří mezi nejpopulárnější klávesnice na iPhonech i telefonech s Androidem a Microsoft má v plánu integrovat její funkce také do vlastní klávesnice Word Flow pro Windows. Nadále však ponechá v provozu vývoj pro další dva zmíněné konkurenční operační systémy.

Microsoft sice v rámci 250milionové akvizice získává také samotnou aplikaci, ale nejvíce mu jde o talent a celý tým SwiftKey, který se připojí k remondským výzkumným iniciativám. Microsoft zajímá především práce na umělé inteligenci, protože Swiftkey v posledním updatu pro Android přestala používat při predikci slov tradiční algoritmy a přešla na neuronové sítě.

swiftkey-microsoft

„Věříme, že spolu můžeme dosáhnout úspěchu v mnohem větším měřítku, než bychom zvládli samostatně,“ prohlásil k akvizici Harry Shum, šéf výzkumu Microsoftu.

Pozitivně se k dohodě vyjádřili také spoluzakladatelé SwiftKey, Jon Reynolds a Ben Medlock: „Poslání Microsoftu je umožnit každému člověku a každé firmě na naší planetě dokázat více. Naším posláním je vylepšit interakci mezi lidmi a technologiemi. Myslíme si, že se k sobě skvěle hodíme.“

SwiftKey tehdy dva mladí kamarádi založili v roce 2008, protože byli přesvědčení, že psaní na chytrých telefonech může být mnohem lepší. Od té doby si jejich aplikaci nainstalovaly stovky milionů lidí a podle spoluzakladatelů jim SwiftKey ušetřila zhruba 10 bilionů stisknutí jednotlivých kláves.

Akvizice SwiftKey jen pokračuje v nastaveném trendu, v němž Microsoft skupuje ty nejlepší mobilní aplikace, aby jednak rozšiřoval své týmy a také nabídku svých služeb, které chce poskytovat na všech platformách. Proto v loňském roce koupil aplikace Wunderlist, Sunrise a díky Acompli představil nový Outlook.

Zdroj: SwiftKey, Microsoft

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.