Zavřít reklamu

Microsoft vydal další ze série zavádějících reklam srovnávající tablety s Windows 8 s iPadem. Tentokrát se do boje s iPadem pustil se Surface RT. 9to5Mac.com komentuje:

Neomrzelo nás to už? Poslední reklama tvrdí, že Surface má stojánek a klávesnici, pouze titěrným šedivým písmem dodává, že klávesnice je volitelné příslušenství, navíc lze koupit klávesnici pro iPad za méně peněz. A opět poukazuje na absenci Office na iPadu, který Microsoft úmyslně nevydal, aby mohl toto tvrdit.

Microsoft stále nepochopil, že běžný uživatel tabletu ve skutečnosti natouží po plnohodnotném počítači, úspěch iPadu je postavený z velké části na tom, že osvobozuje své majitele od složitostí desktopových operačních systému a nestojí v cestě tomu, co po něm skutečně chtějí – konzumovat obsah. Microsoft se naproti tomu snaží zpátky vnutit kompletní operační systém na tablety a vyzdvihuje například používání Office, které se však vždy budou ovládat lépe na notebooku a kdokoliv, kdo potřebuje Office denně využívat, dá přednost ultrabooku před tabletem.

Fakt, že od Windows RT se distancují jak zákazníci, tak partneři Microsoftu, mluví za vše. Pokud je multitasking (mimochodem dobře vyvedený), Office (jež má na iOS alternativy) a integrovaný stojánek to jediné, čím dokáže Surface iPad předčít, pak se není čemu divit, že se jich Microsoft prodal za 8 měsíců tolik, co Apple iPadů za necelé dva dny a snížil cenu o 150 a 100 dolarů podle modelu, aby je alespoň vyprodal.

.