Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Apple Watch 7 by mohly měřit hladinu glukózy v krvi

Jablečné hodinky si od svého prvního uvedení na trh ušly dlouhou cestu. Z chytrých hodinek se navíc spíše stává zařízení, které v mnoha případech dokáže zachránit váš život, což se taky v určitých případech stalo. Apple Watch si konkrétně poradí s měřením vaší srdeční frekvence, upozorní vás na výkyvy v tepu, nabízí EKG senzor, dokáže identifikovat pád z výšky a od poslední generace zároveň měří i saturaci kyslíku v krvi. Na první pohled je tedy jasné, že tady Apple rozhodně nehodlá zastavit, což potvrzuje nedávno zveřejněný podcast s ředitelem Applu Timem Cookem.

Cook totiž sdělil, že v jablečných laboratořích pracují na úžasných vychytávkách a senzorech pro Apple Watch, díky čemuž se máme rozhodně na co těšit. Konkrétní novinky každopádně nyní přináší ETNews. Podle jejich zdrojů by Apple Watch Series 7 měly být vybaveny speciálním optickým senzorem, který neinvazivní formou bude schopen neustále monitorovat hladinu glukózy krvi. Sledování krevního cukru je nesmírně důležité pro lidi trpící cukrovkou a tento benefit by jim dokázal neuvěřitelně usnadnit jejich každodenní život.

Apple by měl mít již nyní k dispozici všechny potřebné patenty, přičemž nyní se s produktem nachází ve fázi poctivého testování, aby byla technologie případně co možná nejspolehlivější. Jedná se navíc o novinku, o které se již v minulosti diskutovalo. Konkrétně cupertinská společnost v roce 2017 zaměstnala tým bioinženýrů a dalších specialistů. Ti se měli zaměřit na vývoj senzorů pro zmiňované neinvazivní monitorování glukózy v krvi.

Surface Pro 7 je lepší volbou než MacBook Pro, tvrdí Microsoft

Uživatelé se již řadu let dělí na dva tábory – na zastánce Applu a na zastánce Microsoftu. Pravdou je, že obě společnosti mají rozhodně co nabídnout, přičemž každý produkt má své klady i zápory v porovnání s konkurencí. Na konci minulého týdne Microsoft na svém YouTube kanále vydal novou, velice zajímavou reklamu, ve které se utkal MacBook Pro s 2v1 laptopem Surface Pro 7.

Krátká reklama poukázala na pár rozdílů. Prvním z nich byl dotykový displej produktu od Microsoftu a stylus jako součást balení, kdežto na druhé straně stojí MacBook s „maličkým dotykovým proužkem“ neboli Touch Barem. Další zmiňovaná výhoda Surface Pro 7 je jeho odjímatelná klávesnice, což může do jisté míry značně usnadnit používání a práci se zařízením. Následně vše završila podstatně nižší cena a výrok, že tento Surface je podstatně lepším zařízením pro hry.

Apple
Apple M1: První čip z rodiny Apple Silicon

U tvrzení ohledně výkonu na hraní her ještě chvíli zůstaneme. Není totiž žádným tajemstvím, že Apple v listopadu loňského roku svým způsobem odstartoval revoluci, a to přechodem od procesorů Intel na vlastní řešení Apple Silicon, kdy představil tři jablečné počítače, které jsou osazeny čipem M1. Ten se dokáže postarat o až neuvěřitelný výkon v kombinaci s nízkou energetickou náročností a při benchmarkovém testu na portálu Geekbench si vysloužil 1735 bodů v testu na jedno jádro a 7686 bodů na více jader. V porovnání uvedený Surface Pro 7 s procesorem Intel Core i5 a 4 GB operační paměti dosáhl 1210 a 4079 bodů.

.