iWant

Microsoft představil nový Surface Book 2, který by měl být dvakrát vykonnější, než MacBook Pro

iWant

Společnost Microsoft včera představila druhou generaci jejich hybridního notebooku s názvem Surface Book 2. Jedná se o high-endový notebook, který je do jisté míry skřížený s tabletem, neboť se dá používat jak v klasickém, tak v „tabletovém“ režimu. Předchozí generace se dočkala poměrně vlažného přijetí (zejména v Evropě, kde produktu nepomohla cenová politika). Nový model má vše změnit, nabídne ceny srovnatelné s konkurencí, avšak s podstatně výkonnějším hardwarem.

Nové Surface Booky dostaly nejnovější procesory od Intelu, tedy refresh rodiny Kaby Lake, který je označován za osmou generaci čipů Core. K tomu se připojí grafické karty od nVidie, které v nejvyšší konfiguraci nabídnou čip GTX 1060. Dále je možnost stroj osadit až 16GB RAM a samozřejmostí je NVMe úložiště. V nabídce budou dvě varianty šasi a to s 13,5″ a 15″ displejem. Větší model dostane superjemný panel s rozlišením 3240×2160, který disponuje jemností 267PPI (15″ MacBook Pro disponuje 220PPI).

Co se týče konektivity, najdeme zde dva klasické USB 3.1 porty typu A, jeden USB-C, plnohodnotnou čtečku paměťových karet a 3,5mm audio konektor. Na zařízení se nachází také proprietární SurfaceConnect port pro použití Surface Docku, který konektivitu rozšiřuje ještě více.

Microsoft se během své prezentace pochlubil tím, že nová generace Surface Booku je až pětkrát výkonnější, než ta předešla, stejně jako dvakrát tak výkonná, jako nový MacBook Pro. O konkrétní konfiguraci, kterou společnost k této komparaci použila, však nepadlo ani slovo. Nebyl to však jen výkon, který Microsoft porovnával s řešením od Applu. Nové Surface Booky údajně nabízí až o 70% větší výdrž baterie, kdy společnost deklaruje až 17 hodin v režimu přehrávání videa.

Ceny (zatím pouze v dolarech) začínají na 1 500 dolarech za základní 13,5″ model s procesorem i5, integrovanou grafikou HD 620, 8GB RAM a 256GB paměti. Cena menšího modelu stoupá až do úrovně tří tisíc dolarů. U většího modelu ceny začínají na 2 500 dolarech, za které zákazník dostane procesor i7, GTX 1060, 8GB RAM a 256GB NVMe SSD. Vrcholná konfigurace stojí 3 300 dolarů. Konfigurátor najdete zde.  Dostupnost v ČR zatím nebyla zveřejněna.

Zdroj: Microsoft