Zavřít reklamu

Nemáme teď na mysli slevy v rámci Black Friday, ani různé akce vázané na možnosti, které Apple poskytuje jen na svém domácím trhu. Máme na mysli speciální nabídky v rámci Apple TV+, tedy video streamující platformy fungující celosvětově, která ale určitý obsah nabízí jen na určitém trhu. 

Řeč je konkrétně o speciálu Charlie Brown a Díkůvzdání. Platforma Apple TV+ je už od svého založení domovem tohoto populárního dětského seriálu, a to včetně nových originálních sérií. Čas od času je pak vydáván také speciál vázaný k různému svátku nebo události, třeba Novému roku, prvnímu školnímu dni nebo právě Díkůvzdání.

Ačkoli nejsou pak tyto speciály dostupné v televizním vysílání, Apple pro ně ve své platformě nabízí bezplatná okna, kdy můžete tento obsah vidět i pokud si platformu nepředplácíte. Jenže pro tuzemského diváka to nemá význam. Tento speciální obsah zdarma je totiž dostupný jen pro americké uživatele platformy. Pokud tedy chcete speciál Snoopyho vidět, musíte si službu předplácet, nebo využít tříměsíční zkušební doby. 

Schizofrenie má jméno Apple TV+ 

Pokud máte americké Apple ID a chcete se na Díkůvzdání Charlieho Browna podívat zdarma, můžete tak udělat od 23. do 27. listopadu skrze tento odkaz. Pokud máte české Apple ID, můžete se na něho samozřejmě podívat také, ale už jen v rámci aktivního předplatného. Jestliže jste v Safari přihlášeni svým Apple ID, ani vám není poskytnuta nabídka přehrání zdarma. Pokud přihlášeni nejste, už zde vidíte Play Free Movie. Jakmile na tuto nabídku ale kliknete a svým Apple ID se přihlásíte, tak máte zase smůlu.

Apple svou službu hodně tlačí, a i když je s nabídkou obsahu oproti své konkurenci hodně pozadu, asi mu sláva po letošních udílení cen Oscar stoupla hodně rychle do hlavy. Nejen že zdražil své předplatné, ale dovolí si upřednostňovat domácí diváka před tím mimo USA, což jednoduše není dobře. Dá se předpokládat, že stejně tomu bude i v budoucnu u dalších plánovaných speciálů, a tím pádem se nějakého toho bonusu od Applu v České republice určitě nedočkáme. 

.