Zavřít reklamu

Nacházíme se ve středu 34. týdne roku 2020 a i na dnešek jsme si pro vás připravili klasický IT souhrn, ve kterém se společně díváme na novinky, které se v uplynulém dni odehrály právě na poli IT. V rámci dnešního souhrnu se společně podíváme na novou funkci Instagramu, a to možnost správy QR kódů, v další novince se podíváme na vylepšení, které přináší Adobe do aplikace Character Animator a v posledním odstavci se budeme věnovat částečnému comebacku telefonů BlackBerry. Vrhněme se přímo na věc.

Instagram spouští QR kódy

Sociální sítě je nutné neustále vylepšovat a přinášet do nich stále nové věci, a to z toho důvodu, aby jejich uživatelé měli stále co prozkoumávat, a aby aplikace jednoduše neustále používali. Jednou z těchto sociálních sítí, která se často dočkává aktualizací, je Instagram, za kterou stojí společnost Facebook. Před několika dny nám Instagram představil přímou konkurenci TikToku, a to v podobě Reels. Instagram měl dokonce „podplatit“ některé významné uživatele TikToku, aby z něj na Reels přešli. TikTok se navíc k tomu momentálně topí v celku velkých problémech a Reels se stávají stále oblíbenějšími. Dnes však Instagram vydal další aktualizaci, ve které jsme se dočkali přidání podpory QR kódů.

Všichni uživatelé Instagramu jsou nově schopni generovat klasické QR kódy, které je poté možné naskenovat pomocí jakéhokoliv skeneru QR kódů. Těchto QR kódů budou moci využít jak klasičtí uživatelé, tak také business profily. Díky QR kódům budou různé společnosti schopné uživatele směrovat například na své produkty anebo na vlastní Instagram účet, a to velmi jednoduše. Nutno však podotknout, že QR kódy nejsou úplně novou záležitostí – už na začátku letošního roku s nimi totiž Instagram přišel v Japonsku a v rámci poslední aktualizace se pouze tato funkce rozšířila do celého světa. Pokud chcete tuto funkci prozkoumat, tak stačí aplikaci aktualizovat, a poté v menu nastavení jednoduše klepnout na kolonku QR kódy. Tyto kódy v rámci Instagramu fungují velmi podobně, jako již zaběhnuté Jmenovky.

Aktualizace aplikace Character Animator od Adobe

Portfolio aplikací od Adobe je opravdu velké. Většina z nás zná Photoshop, Illustrator či Premiere Pro, nutno však podotknout, že tohle rozhodně nejsou jediné aplikace od Adobe, které uživatelé využívají – jsou pouze nejznámější. Adobe samozřejmě neustále své aplikace vylepšuje, aby mohlo nabídnout ty nejmodernější novinky a funkce. V rámci jedné z posledních aktualizací se uživatelé dočkali aktualizace aplikace Character Animator. Jak už název napovídá, tak tato aplikace slouží jednoduše k animování postaviček. Character Animator je součástí balíčku Creative Cloud a poslední aktualizace přináší novinky, které tvůrci využijí především tehdy, kdy už se tvoření blíží ke konci, tedy pro doladění těch nejmenších detailů. V rámci poslední aktualizace Adobe do Character Animator přišlo s funkcí, která dokáže pomocí technologie Adobe Sensei vytvořit animaci obličeje v závislosti na mluveném slovu, které poskytnete. Kromě toho se postavičky dočkaly například přirozenějšího pohybu končetin a možnosti nastavení klidové polohy, samotný program se poté chlubí vylepšením časové osy a mnoho dalšího.

Comeback telefonů BlackBerry

V roce 2016 oznámila společnost BlackBerry konec výroby svých chytrých telefonů. Tohle rozhodnutí musela společnost udělat kvůli nízkým prodejům zařízení – převálcovaly ji totiž iPhony společně se zařízeními Android. Značka BlackBerry však se svými telefony neskončila úplně. Konkrétně totiž prodala určitá práva čínské společnosti TCL, která mohla pojmenování BlackBerry využívat. Smlouva se společností TCL se však pomalu chýlí ke konci a BlackBerry se rozhodlo, že ji s TCL neprodlouží. Namísto toho se BlackBerry dohodlo se společností OnwardMobility, která již nyní oznámila své plány, které se značkou BlackBerry má. Údajně bychom se v příštím roce měli dočkat zbrusu nového BlackBerry telefonu – hlavními funkcemi by měla být podpora 5G sítě, samozřejmě vysouvací klávesnice a využití velmi kvalitních materiálů. Kromě toho má poté nové zařízení nabídnout skvělou úroveň zabezpečení.

blackberry 2021
Zdroj: macrumors.com

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více