Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Únik informací prozradil, o kolik se zmenší výřez iPhonu 12

Applu se v posledních letech zrovna dvakrát nedaří držet informace o chystaných produktech takzvaně pod pokličkou. Již za relativně krátkou dobu nás čeká odhalení iPhonů 12, o kterých již nyní máme řadu informací. Tentokrát se únik týká proklínaného výřezu. Řada jablíčkářů si na poměrně větší výřez, který tady s námi je už od uvedení iPhonu X, neustále stěžuje, zatímco druhé straně až tolik nevadí. Zprávy z uplynulých měsíců nás navíc neustále informovaly o tom, že by v případě letošní generace mělo dojít k jeho značnému zmenšení, a to díky využití moderních technologií.

iphone-11-vs-12
Zdroj: MacRumors

V současnosti na internet unikl snímek, který v přesném měřítku porovnává iPhone 11 Pro a chystaný základní iPhone 12 s úhlopříčkou 5,4″. Jak můžete na výše přiloženém snímku vidět, výřez se zmenšil o zhruba jednu šestinu. Je nutné si ale uvědomit, že v takzvaném notchi se nachází řada důležitých komponentů, jež se starají o správnou funkčnost revoluční technologie pro biometrickou autentizaci Face ID. Jak se tedy zdá, Applu se nepodařilo tyto součásti vložit do menších rozměrů, a proto se budete muset spokojit s alespoň částečnou redukcí velikosti u zmiňovaného výřezu.

Na povrch se dostaly reálné snímky procesorů z iPhonu 12

U chystaného iPhonu 12 ještě chvíli zůstaneme. Skrze sociální síť Twitter jsme se totiž dočkali dalšího úniku, který pojednává o nejdůležitější součásti jablečných telefonů. Samozřejmě se tedy jedná o čipset Apple A14 Bionic, jež má být postaven na 5nm architektuře. U Applu je již zvykem, že jeho čipy nabízí co možná nejlepší výkon v kombinaci s nízkou energetickou náročností. To by se naštěstí mělo týkat i nejnovějšího modelu, který údajně opět posouvá pomyslnou hranici o několik úrovní kupředu.

Jak vypadá chystaný Apple A14 Bionic (Twitter):

Na povrch se nyní dostaly vůbec první snímky zmiňovaného čipsetu Apple A14 Bionic. Jejich design vás přitom zrovna dvakrát nenadchne, protože se od svých starších sourozenců neliší. Na první pohled si můžete všimnou loga jablečné společnosti v kombinaci s nápisem A14, což samozřejmě značí pojmenování. Na spodní straně se poté nachází samotné tranzistory. Poměrně zajímavější je ale nápis 2016. Ten by mohl odkazovat na datum výroby, tedy na 16. týden roku 2020, který odpovídá dubnu. Podle různých zpráv měla právě tehdy odstartovat první zkušební výroba, a proto je možné, že se díváme na vůbec první čipsety Apple A14 Bionic vůbec.

Spotify pro Mac si nyní poradí s Chromecastem

V dnešní době se obrovské popularitě bezesporu těší takzvané streamovací platformy, kdy na poli hudby a podcastů vítězí aplikace Spotify. Ta svým předplatitelům nabízí řadu parádních výhod a může se pochlubit funkcí Spotify Connect. Díky ní můžeme aktuálně přehrávanou hudbu ovládat z jakéhokoliv zařízení. V praxi to znamená, že si můžete pustit například skladbu z iPhonu a následně na Macu měnit hlasitost, nebo ji případně přepnout.

Spotify Mac
Zdroj: MacRumors

Nová verze aplikace Spotify pro Mac s sebou přináší praktické vylepšení, které nově umožní odeslat skladbu z jablečného počítače na populární Chromecast. To až doposud nebylo možné a museli jsme nejprve použít například iPhone a až poté jsme mohli pracovat s Macem.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více