Zavřít reklamu

Dlouhé měsíce slibovaná a očekávaná verze Tweetbotu pro Mac právě dorazila do Mac App Storu. Tweetbot 2 přináší především nový vzhled, který ladí s designovým jazykem OS X Yosemite, a dočkali jsme se také několika novinek. Příjemné je i zlevnění aplikace z 20 na 13 eur. Pro stávající uživatele je update zdarma.

To, jak bude Tweetbot 2 pro Mac, vypadat, jsme již nějakou dobu věděli od vývojářů, kteří nakonec stihli velkou aktualizaci vydat těsně před vývojářskou konferencí WWDC. Že se jim to ale podaří také s Tweetbotem pro iOS, jak slibovali, nyní není příliš pravděpodobné.

Designová proměna je přesně ve stylu OS X Yosemite – ploché rozhraní včetně ovládacích prvků, různé odstíny šedé nahradila bílá nebo černá a došlo také na průhledný panel. Tweetbot 2 se na Macu jednak sblížil s designem operačního systému a také je nyní mnohem podobnější iOS verzi.

Podobnost můžeme vidět v různých tlačítkách a ovládacích prvcích, ale také například v náhledu profilu nebo kulatých profilových fotografiích. Celkově je Tweetbot 2 mnohem čistší a vyhlíží moderněji.

Většina úkonů se jinak v nové verzi dělá stejně nebo podobně jako dosud, také ovládací prvky obvykle najdete tam, kde jste zvyklí. Ku prospěchu věci se nicméně přesunulo tlačítko pro otevírání seznamů v dalším okně, to nyní včetně snadnějšího ovládání najdete v levém dolním rohu.

Velice pozitivní změnou prošlo také vyhledávací pole. V minulých verzích jste často kvůli vyhledávání ztratili svou pozici v timeline, nicméně vyhledávací pole se nyní přesunulo úplně nahoru, a tak v prohlížení tweetů nijak nepřekáží. Naopak zatím z neznámého důvodu Tweetbot 2 přišel o panel s retweety. Chybí také možnost nechat si zobrazovat pouze malé náhledy přiložených obrázků.

Při nainstalování nové verze si jistě všimnete také jiné ikony. U ní vývojáři z Tapbots trochu překvapivě vsadili na čtvercovou variantu, která je typická spíše pro iOS, ale za chvíli si patrně zvyknete i na Macu. Co mrzí mnohem víc, je, že ani nejnovější Tweetbot na Macu ještě neumí zobrazit přiložené tweety, nedávno představenou novinku na Twitteru. To by se však mělo změnit hned v příštím updatu.

Zkráceně řečeno, nový desktopový Tweetbot je především o novém designu, který ale již byl potřeba. Funkčně na Macu lépe vybavenějšího Twitter klienta nenajdete a když ke grafické proměně přičteme i některé menší chytré novinky, je Tweetbot 2 určitě dobrým updatem. Za nově nižší cenu 13 eur by již asi neměli váhat ani ti, kteří dosud váhali.

[app url=https://itunes.apple.com/cz/app/tweetbot-for-twitter/id557168941?mt=12]

.