Zavřít reklamu

V roce 2016 se z nenápadného Stardew Valley stal obrovský hit, Hra, ve které na první pohled neděláte nic jiného, než že pečujete o svou farmu, se stala fenoménem, jež od svého vydání dokázal prodat více než nevídaných dvacet milionů kopií. Přiživit se na žánru podobně relaxačních her tak začalo chtít i velké množství dalších vývojářských studií. To, co dokázal vývojář ConcernedApe, ovšem zatím žádné nezvládlo replikovat. Novým pokusem o podobný úspěch je novinka studia TNgineers, v níž se budete starat o roje včel.

APICO se odehrává v zelenajícím se prostředí plném přírodních krás. Poté, co opustíte svůj nudný život a přesunete se do vašeho starého rodinného domova, dostanete volnost v objevování zdejší přírody. Vy se ale jako mladý včelař budete soustředit převážně na ochranu pruhovaných hmyzáků. Druhů včel najdete ve hře větší množství, takže se nemusíte bát toho, že byste rychle vyčerpali všechny možnosti, jež APICO nabízí. Kromě samotného včelaření totiž budete sbírat i různé zdroje a zpracovávat je v klasické craftící hratelnosti, známé z mnoha podobných titulů.

Kromě přírodních krás nabízí herní svět i kupu překvapení. Samotný ostrov APICO dokonce skrývá i jedno fantastické tajemství. Kromě vymyšlených bizarností ovšem vývojáři hry nezapomínají ani na reálný svět. Část zisků z prodejů titulu totiž darují různým organizacím, které snaží ochránit populace včel ve volné přírodě.

  • Vývojář: TNgineers
  • Čeština: ne
  • Cena: 16,79 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux
  • Minimální požadavky na macOS: 64-bitový operační systém macOS 10.11 nebo novější, dvoujádrový procesor na minimální frekvenci 1,1 GHz, 4 GB operační paměti, integrovaná grafická karta, 250 MB volného místa na disku

 Hru APICO můžete zakoupit zde

Témata: , , , , ,
Patrik Pajer

Absolvent filmu a audiovizuální kultury. Věnuje víc času psaní o hrách než jejich hraní. Budoucí krypto baron.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.