Zavřít reklamu

Příběhy většiny taktických strategií se většinou točí kolem obrovských příběhů přesahujících jednotlivce. Svým vojskům rozdáváte rozkazy proto, abyste zachránili svou říši, nebo si podmanili své nepřátele. V herní novince Floppy Knights od vývojářů ze studia Rose City Games na místo království a impérií dosazuje mladu dívku Phoebe. Ta je nadšenou vynálezkyní, a její poslední vynález, bojová monstra Floppy Knights, jí můžou konečně pomoci v tom odstěhovat se od svých rodičů.

Floppy Knights ovšem přes minimalistický děj určitě ambice nechybí. V jádru hratelnosti se totiž skýtá originální kombinace taktické strategie a karetní hry. Pomocí jednoho ze tří druhů příšerek budete v tahových bitvách čelit řadě neustále se zlepšujících protivníků. Zahrání každého z vašich bojovníků vám přitom poskytne arzenál v podobě speciálních karet schopností. Ty nakombinujete s pečlivě vybranými podpůrnými kartičkami, abyste mohli vaše soupeře smést pomocí inventivních kombinací.

Každou z bitev svádíte na na čtverečky rozdělených herních polích. Kromě nepřátel se v průběhu kampaně přitom zvyšuje i komplexita prostředí. Postupně vystřídáte množství různých biomů, které do hry přinášejí nová rizika a příležitosti v podobě speciálních políček a událostí. Skvělou hratelnost a dokonale vyváženou obtížnost skvěle doplňuje grafický styl, který jako by vypadl z dětských pohádek, a osvěžující retro soundtrack.

  • Vývojář: Rose City Games
  • Čeština: ne
  • Cena: 15,11 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Xbox Series X|S, Xbox One
  • Minimální požadavky na macOS: 64-bitový operační systém macOS 10.12 nebo novější, procesor Intel Core i5, 4 GB operační paměti, grafická karta Intel HD 4400, 2 GB volného místa na disku

 Hru Floppy Knights můžete zakoupit zde

.