Zavřít reklamu

Když v roce 1993 stvořil Richard Garfield první sběratelskou kartení hru Magic: the Gathering, netušil, jakou lavinu tím spustí. Od té doby se vynořilo spoustu konkurentů, většinou z Japonska – jmenujme například Pokémony nebo Yu-Gi-Oh. Podobnou cestou si nyní prochází i videoherní žánr karetních roguelitů, který první velký zápis do historie spatřil s vydáním dnes již kultovního Slay the Spire. Richard Garfield se nyní vrací k videohernímu designu a snaží se stvořit další průlomovou hru v novince Roguebook. Podařilo se mu to?

Podle reakcí hráčů a kritiků jde o výbornou hru, nikoliv ale o přelomovou. To však neznamená, že Roguebook nepřinese dlouhé desítky hodin zábavy i skalním fanouškům žánru. Hra staví na dobře ustavených principech jejích předchůdců. Podobně jako například loňský hit Monster Train jde i v Roguebook o správné pozicování vašich jednotek. V tomto případě nepůjde o armádu bojovníků, ale pouze dva hrdiny, které si vybíráte na začátku každého průchodu.

Ty pak s sebou vezmete do stránek pohádkové knihy, kde se celý příběh odehrává. Každý z hrdinů nabídne unikátní karty a s nimi i jedinečné možnosti, jak je kombinovat s ostatními. Zde se hra nijak nevymyká z již dříve ustavených tradic karetních rogueliteů, právě ale díky potřebnému taktizování při umisťování dvou hrdinů, a tedy i patřičnému využití obranných a útočných karet, a krásnému fantastickému vizuálu se však nejen pro fanoušky žánru stává takřka povinností.

  • Vývojář: Night School Studio
  • Čeština: Ne
  • Cena: 24,99 euro
  • Platforma: macOS, Windows
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.15.7 nebo novější, procesor Core i5 na minimální frekvenci 3,2 GHz, 4 GB operační paměti, grafická karta Geforce GTX 675MX nebo lepší, 3 GB volného místa

 Hru Roguebook můžete stahovat zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více