Zavřít reklamu

Po obřím úspěchu původního karetního rogueliku, Slay the Spire, se začali v poslední době objevovat různí herní následovníci, kteří se chtěli svézt na vlně populárního trendu. Někteří dokonce klesají tak hluboko, že zcela kopírují celý koncept hry a spokojí se s pouhým přeskinováním a změnou názvů. Někteří však stále mladý žánr dokážou rozvíjet zajímavým způsobem (například jako skvělý Monster Train z loňského roku). Naše dnešní hra patří naštěstí do té druhé kategorie.

Roguebook je dílem studia Abrakam Entertainment, kterému při vývoji hry nepomáhal nikdo jiný nže Richard Garfield, mimo jiné tvůrce nejpopulárnější sběratelské karetní hry na světě, Magic: the Gathering. I když už Garfield má za sebou pár průšvihů – jmenovitě ne tak úspěšný Keyforge nebo nyní stále přepracovávaný Artifact – originalitu jeho konceptů mu většinou nelze upřít. A první z nich se u Roguebook projevuje už u popisu příběhu. Ve hře totiž nebudete pobíhat po anonymních dungeonech, budete ale skákat mezi stránkami titulní knihy, ve které jste uvězněni.

Na začátku každého průchodu si vyberete dva odlišné hrdiny, které se poté ve hře budou muset pomocí chytrých karetních kombinací doplňovat. Důležitou součástí Roguebooku bude také jejich správné umístění – jeden z hrdinů bude vždy stát přímo před nepřáteli, zatímco druhý ho bude podporovat ze zálohy. Každý průchod Roguebookem bude samozřejmě procedurálně generovaný, takže hra snad při troše štěstí dokáže zabavit na dlouhé desítky hodin. Vývojáři sami zmiňují dvacet hodin jako čas potřebný k prvnímu zdolání hry. Roguebook sice vychází až v létě, vyzkoušet si ho ale můžete díky Festivalu her na Steamu v demoverzi již nyní. Stahujte pomocí tlačítka níže.

Demoverzi ke hře Roguebook můžete stahovat zde

Témata: , ,
Patrik Pajer

Absolvent filmu a audiovizuální kultury. Věnuje víc času psaní o hrách než jejich hraní. Budoucí krypto baron.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.