Zavřít reklamu

Apple Store v Praze je v posledních letech čím dál tím diskutovanější téma. Když se v roce 2019 při příležitosti Světového ekonomického fóra setkal náš ministerský předseda Andrej Babiš s ředitelem Applu, přislíbil tuzemským jablíčkářům obrovskou věc – výstavbu pražského Apple Storu. Již tehdy měla totiž vzniknout takzvaná koordinační skupina pro celé naplánování. Od té doby jsme se ale prakticky žádných dalších informací nedočkali. Ne nadarmo se ale říká, že naděje umírá poslední. Dnes totiž Martin Štěrba prostřednictvím svého Twitteru upozornil na zajímavou vizualizaci Masarykova náměstí v Praze, jehož opravu chystá společnost Penta. Na zveřejněném snímku totiž můžeme vidět zajímavě navržený Apple Store.

Je každopádně nutné upozornit na jednu věc. Snímek představuje pouhou vizualizaci a slouží jako náhled, jak by místo mohlo teoreticky vypadat. Je tedy možné, že Apple Store byl do scény vložen záměrně, aby tak projekt přilákal co možná největší pozornost. Ostatně s něčím podobným jsme se mohli setkat již dříve, konkrétně tedy v případu rekonstrukce pražských prostor na adrese Bubenská 1 od CPI Property Group. I v této vizualizaci byl totiž použit Apple Store. Snímky vizualizace od Penty i CPI Property Group naleznete ve výše přiložené galerii.

Zdali se pražského Apple Storu vůbec někdy dočkáme je prozatím nejasné. Rozhodně by se jednalo o perfektní zprávu (nejen) pro všechny fanoušky cupertinského giganta, jelikož bychom si přímo v těchto prostorám mohli například prohlédnout nejrůznější produkty a vychutnat si jedinečný zážitek, který je s Apple Story úzce spojen. Šanci by pak mohla dostat i služba AppleCare+, která v našich končinách bohužel není k dispozici. Našim kolegům z Letem světem Applem se každopádně podařilo získat exkluzivní vyjádření přímo od tiskového mluvčí investiční společnosti Penta Investments.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více