Zavřít reklamu

Instalace oprav zabezpečení

Podobně jako v iOS 16 máte i v operačním systému macOS Ventura možnost aktivovat instalace oprav a zabezpečení, respektive detailněji určit, jaké součástí aktualizace softwaru se budou na váš Mac stahovat automaticky. Pro aktivaci instalací oprav zabezpečení klikněte v levém horním rohu obrazovky vašeho Macu na  menu -> Nastavení systému. Zvolte Obecné a panelu Aktualizace softwaru klikněte na ⓘ . Nakonec aktivujte položky, které chcete stahovat automaticky.

Notifikace u Počasí

Přepracovaná nativní aplikace Počasí v macOS Ventura nabízí kromě jiných nových funkcí také možnost notifikací. Pro jejich aktivaci a přizpůsobení nejprve zamiřte do  menu -> Nastavení systému, kde v postranní liště vyberete Oznámení. V hlavní části okna vyberte Počasí a zvolte styl notifikací. Poté spusťte aplikaci Počasí a na liště v horní části obrazovky Macu klikněte na Počasí -> Nastavení. Poté u vybraných lokací aktivujte požadovaná oznámení. Pro některé oblasti nemusí být oznámení k dispozici.

Přizpůsobení Spotlightu

V operačním systému macOS Ventura můžete službu Spotlight využívat ještě efektivněji. Můžete zobrazit cestu k souboru, detailní informace o kontaktech a spoustu dalšího. Pokud chcete přizpůsobit oblasti, se kterými bude Spotlight pracovat, klikněte v levém horním rohu obrazovky vašeho Macu na  menu -> Nastavení systému. V levé části okna nastavení klikněte na Siri a Spotlight. Nakonec stačí v hlavní části okna v sekci Spotlight zaškrtnout vybrané sekce.

Nová písma

S příchodem operačního systému macOS Ventura se také zlepšily možnosti, související s instalací nových písem. Pokud si chcete na Macu s macOS Ventura aktivovat nová písma, spusťte utilitu Kniha písem – například přes Spotlight. Zde můžete procházet náhledy fontů a vybraná písma stáhnout kliknutím na ikonku s šipkou v pravém horním rohu panelu s náhledem.

Stage Manager

Operační systém macOS Ventura přinesl také novinku v podobě funkce Stage Manager. Ta se ale zatím setkává spíše s kritikou ze strany uživatelů i odborníků. Ve výchozím nastavení by měl být Stage Manager automaticky deaktivovaný. Pokud ale patříte mezi výjimky, u kterých tomu tak nebylo, případně jste tuto funkci neuváženě aktivovali a nyní nevíte, jak se jí zbavit, postupujte podle následujících kroků. Stačí, když v řádku nabídek v horní části obrazovky vašeho Macu kliknete na ikonku Stage Manager – jedná se o obdélník se třemi body po levé straně. V menu, které se vám zobrazí, nakonec postačí jen deaktivovat položku Stage Manager.

.