Zavřít reklamu

Pokud si chcete na Apple Watch zobrazit vaše aplikace, tak klasicky musíte na domovské obrazovce stisknout digitální korunku, čímž se přesunete do menu s aplikacemi. Tohle menu může mít buď podobu mřížky (včelí plástve), anebo podobu klasického abecedního seznamu. Nutno ale podotknout, že často trvá několik desítek sekund, než najdete tu aplikaci, kterou potřebujete. Věděli jste o tom, že v rámci watchOS si můžete jednoduše nastavit přístup k oblíbeným aplikacím a vy je tak nemusíte složitě hledat v seznamu všech aplikací?

Na vašich Apple Watch si můžete nechat zobrazit tzv. Dock. Tento Dock však ale nemá po vizuální stránce nic společného s Dockem, který můžete znát z macOS. V Docku na Apple Watch se nachází aplikace, které jste naposledy spustili, a tak se k nim můžete rychle přesunout. Dock si ale můžete ve watchOS upravit tak, abyste na něm mohli jednoduše přistupovat k oblíbeným aplikacím, které si sami vyberete, a nikoliv k aplikacím, které jste spustili naposledy. Pokud vás zajímá, jak na to, tak dočtěte tento článek až do konce.

Nastavte si na Apple Watch rychlý přístup k oblíbeným aplikacím

Pokud si chcete na vašich Apple Watch nastavit přístup k oblíbeným aplikacím, tak se musíte přesunout na iPhone, se kterým máte hodinky spárované. Na něm poté spusťte aplikaci Watch a ve spodním menu se přesvědčte o tom, že se nacházíte v sekci Moje hodinky. Jakmile se v této sekci budete nacházet, tak sjeďte o něco níž a lokalizujte kolonku Dock, na kterou klepněte. Zde je ve výchozím nastavení zaškrtnutá možnost Historie. Pro zobrazení vybraných aplikací v Docku zde zaškrtněte možnost Oblíbené, a poté v pravém horním rohu klepněte na Upravit. Nyní už jen stačí, abyste pomocí ikonek červených ikonek či zelených ikonek + vybrané aplikace ze seznamu odebrali, anebo je přidali. Pořadí aplikací lze poté měnit tak, že jednu z nich chytnete za ikonu tří čar v pravé části řádku, a poté ji přesunete tam, kam potřebujete. Jakmile budete spokojeni, tak stačí klepnout na Hotovo v pravém horním rohu.

Nyní, kdykoliv budete chtít na Apple Watch zobrazit seznam těchto oblíbených aplikací, tak stačí, abyste při odemknutých hodinkách jedenkrát klepnuli na boční tlačítko (nikoliv na digitální korunku). Dávejte si však pozor na to, abyste omylem boční tlačítko nestisknuli dvakrát, čímž dojde k aktivaci Apple Pay, respektive aplikace Wallet.

apple watch aplikace v docku
Zdroj: redakce Jablíčkáře
.