Zavřít reklamu

Uživatelé nyní musí být upozorněni po prosurfování 50 € v zahraničí, respektive v zemích Evropské Unie. Pokud nebudou vyloženě souhlasit s pokračováním datového roamingu, tak jim bude datový roaming přerušen.

S tímto opatřením pro ochranu spotřebitelů přišla EU. Datový limit si uživatel u operátorů většinou může změnit podle svého gusta. Pokud chcete mít tento limit vyšší či nižší, tak by vám měl operátor vyjít vstříc. Podle EU musí operátor nově poprvé upozornit po prosufrování 80% tohoto limitu a další SMS přijde, až se dostanete na svůj nastavený datový limit.

EU reguluje i ceny, které si operátoři účtují mezi sebou za jeden stažený MB v cizí síti. Nově by cena měla být nastavená na 80 euro centů, datový roaming by tedy mohl v nadcházejícím období zlevnit.

Diskuze k článku

    Ještě by je taky mohla donutit ty data zlevnit. Je to neskutečná zlodějina. Ve skutečnosti je to ty prachy nestojí. Vždyť Vodafone, O2 i T-Mobile jsou nadnárodní společnosti, které mají pobočky a sítě po celé Evropě skoro v každém státě, takže nákup dat mezi nimi musí stát stejně jako nákup na území ČR. Jsou to zloději.

celý text

Čtěte více