Zavřít reklamu
iWant

Nefunguje vám na vašem Macu funkce kopírovat a vložit? Takto ji opravíte

iWant

Apple je sice světoznámý svou precizností a systémy, ve kterých se objevuje opravdu minimum bugů, ale bohužel, i mistr tesař se někdy utne. V tomto případě se tesař utnul ve funkci, kterou používáme téměř každodenně. Občas se na vašem macOS zařízení, tzn. MacBooku nebo Macu může stát, že jednoduše přestane fungovat funkce kopírovat a vložit. S tímto problémem jsme se setkali i v redakci, včetně mě a bohužel, postup k opravení této funkce existuje, ale je trošku složitější. Každopádně, není to nic světoborného, na co byste museli mít několik titulů před a za jménem. Pokud se tedy i vám funkce kopírovat a vložit rozbila, dovolte mi, abych vám ukázal, jak ji znovu rozchodit.

Jak opravit funkci kopírovat a vložit?

  • Nejprve vypneme všechny aplikace, ve kterých si myslíme, že funkce kopírovat a vložit nefunguje
  • Poté spustíme aplikaci Monitor aktivity (například skrze Spotlight)
  • Po zapnutí aplikace Monitor aktivity klikneme v pravém horním rohu do pole Hledat
  • Vyhledáme proces „pboard“ (bez uvozovek)
  • Na proces pboard klikneme a označíme jej
  • Poté jej ukončíme pomocí ikony X, která se nachází v levé horní části okna
  • Po kliknutí na ikonu křížku se zobrazí okno, které se nás dotáže, zda-li chceme doopravdy proces ukončit – zvolíme možnost Vynutit ukončení

Pokud jste pokročilým uživatelem systému macOS a zároveň se vyznáte v jeho terminálu, mohl by vám taktéž pomoct příkaz „killall pboard“ (bez uvozovek), pomocí kterého můžete proces pboard ukončit stejně, jako jsme si ukázali výše.

Pokud i po dodržení tohoto postupu funkce kopírovat a vložit nefunguje, zkuste určitý text zkopírovat přímo v aplikaci skrze horní lištu, kde otevřete Úpravy, a poté Kopírovat / Vložit. Pokud i v tomto případě kopírování a vkládání nefunguje, nezbude vám nic jiného, než vaše macOS zařízení restartovat.