Zavřít reklamu

Apple před několika týdny představil zbrusu nové operační systémy – konkrétně se jedná o iOS a iPadOS 16, macOS 13 Ventura a watchOS 9. Všechny tyto nové operační systémy jsou aktuálně k dispozici v beta verzích pro všechny testery a vývojáře, i přesto je však často instalují obyčejní uživatelé, jelikož jsou nedočkaví a chtějí mít k novým funkcím předběžný přístup. Takoví uživatelé však samozřejmě musí počítat s různými chybami a dalšími problémy, které jsou v beta verzích běžné. S některými těmito chybami je nutné se smířit a vyčkat na opravení Applem, některé je však možné také dočasně vyřešit.

macOS 13: Jak opravit nefunkční kopírování

Mezi jednu z hlavních chyb, která se projevuje v macOS 13 Ventura, patří nefunkční kopírování. To jednoduše řečeno znamená, že zkopírujete nějaký obsah, ale následně není možné jej vložit na nové místo. Tato chyba je způsobena zaseknutím kopírovací schránky, která následně přestane pracovat a není možné ji využít. Řešení je každopádně jednoduché – stačí, abyste proces kopírovací schránky vynuceně ukončili, čímž dojde k jeho opětovnému nastartování. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem Macu s macOS 13 Ventura otevřeli aplikaci Monitor aktivity.
    • Monitor aktivity spustíte skrze Spotlight anebo stačí otevřít složku Utility Aplikacích.
  • Jakmile tak učiníte, tak se v menu v horní části okna přepněte do sekce CPU.
  • Zde pak vpravo nahoře klepněte do textového pole, kam vepište pboard.
  • Následně se vám zobrazí jediný proces pboard, který klepnutím označte.
  • Po označení stiskněte v horní části okna ikonu X v šestiúhelníku.
  • Zobrazí se malé dialogové okno, ve kterém nakonec klepněte na Vynutit ukončení.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na Macu s macOS 13 Ventura ukončit proces pboard, který se stará o funkčnost kopírovací schránky. Jakmile provedete ukončení, tak se následně zmíněný proces opětovně nastartuje a začne fungovat tak, jak má. Ihned poté už je možné začít kopírování a vkládání opětovně využívat. Občas výše zmíněné řešení vydrží klidně několik dnů, jindy je zase nutné ho zopakovat, tak s tím počítejte.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více