Zavřít reklamu

Když se ohlédneme zpět, zjistíme, že rok 2022 nebyl pro investory úplně nejpříjemnější. Nyní na konci roku se totiž můžeme ohlédnout zpět a jasně vidět, že řada akcií zažila nepříjemný propad.

Například S&P 500, Nasdaq Composite a Dow Jones Industrial Average byly v roce 2022 nejčastěji sledované indexy na americkém trhu, které se i přesto potýkaly s jistým propadem. To samozřejmě vyústilo ve zklamání a frustraci samotných investorů, kteří do akcií investovali.

Tento rok byl pro investory také utrpením z poměrně zásadního důvodu. Příslušné indexy se totiž setkaly s 22% až 38% propadem na svým maximech.

iPhone akcie fb

Stalo se tak z hned několika důvodů. Pokud každopádně chcete najít vhodné akcie pro příští rok, do kterých bude výhodné investovat, pak je nutné se podívat na současné postavení na trhu.

Proč je rok 2023 nadějný pro investory?

S chabými výsledky z roku 2022 jsou spojeny makroekonomické a geopolitické obavy, které vyústily v tuto situaci.

Na druhou stranu je také nutné vzít v potaz rostoucí celosvětovou inflaci. Aby došlo k jejímu snížení, musela se provést rozsáhlá korekce trhu, což ale následně vedlo k agresivnímu zvýšení úrokových sazeb ze strany centrálních bank.

Takováto aktivita pak pochopitelně dráždí i samotné investory, kteří se vlivem situace snaží prodat své akcie, v nejlepším možném případě za nejvyšší možnou cenu, aby ve finále alespoň vydělali. Nyní však centrální banky zpomalují růst úrokových měr, což pro změnu představuje problém pro naši společnost a investory. Jako výsledek tady máme, že ekonomika v příštím roce vstoupí do lehké recese.

Akcie

Přestože finanční analytici predikují větší recesi, dost možná se ji Spojené státy americké a další velké státy dokážou z jistých důvodů vyhnout.

Ve finále totiž roste index spotřebitelských cen (CPU). Naštěstí ale ne tolik, jak původně predikoval průzkum deníku Wall Street Journal. Je tedy dobré slyšet, že se dost možná vyhneme větší recesi. Podle ekonomů z předních investičních bank míra recese dosáhne kolem 35 % namísto původně predikovaných 65 %. Investoři si proto mohou oddechnout na už tak složitém trhu.

Nejlepší akcie pro zisk v roce 2023

Navzdory recesi všichni doufají v parádní start roku 2023. Z tohoto důvodu je lepší jít po takzvaně silnějších akciích, které vás v roce 2023 mohou udělat bohatými. Právě proto zde přinášíme list potenciálních akcií, které vám v příštím roce mohou přinést slušný profit.

Ambev S.A. (ABEV)

Jedná se o pivovarnický sektor se sídlem v Sao Paulu. Finanční výkonnost této společnosti se v průběhu let zvyšovala a její výnosy dokonce meziročně vzrostly na 11,3 %. Analytici proto očekávají, že meziroční tržby tedy vzrostou o 7,6 %.

Universal Logistics Holdings, Inc. (ULH)

Tato konkrétní dopravní a logistická společnost poskytuje svým zákazníkům své služby efektivně. Její čistý příjem a výnosy proto vzrostly o 58,7 % CAGR, respektive o 10 %.

To je navíc pouze analýza posledních tří let, což naznačuje enormní růst i v následujícím roce.

Cardinal Health, Inc. (CAH)

Tento poskytoval zdravotních služeb působí v Evropě, Kanadě, Spojených státech a Asii. Lékařský a farmaceutický sektor bude vždy v trendu, a to bez ohledu na ekonomickou situaci. EPS a výnosy akcií CAH vzrostly o 5,8 % CAGR, respektive o 14,4 %. Ekonomové očekávají, že koncem roku navíc tržby ještě porostou, což z tohoto poskytovatele zdravotnických služeb dělá skvělou příležitost pro investory.

Mimo toho se také můžete zaměřit na Upstart Holdings (UPST), Redfn (RDFN) a řadu dalších z Meta Platforms.

Je na čase se začít soustředit na nový rok. Na místě je tedy zrekonstruovat již tak rozházenou investiční strategii. Na cestě za zbohatnutím v roce 2023 je také nesmírně důležitý nejlepší broker.

Odborný Apple magazín zaměřený na návody, recenze, novinky a názory, týkající se společnosti Apple a jejich produktů.

Všechny články autora

Diskuze k článku

Diskuze není pro tenhle článek otevřena.

Čtěte více.