Zavřít reklamu

Pokud již máte s běháním zkušenosti, zajisté máte i své favority, co se týče aplikací. Řada běžců dává při sportování přednost nositelné elektronice, najdou se ale i tací, kteří preferují smartphone. Dnešní díl našeho seriálu o nejlepších aplikací pro iPhone bude určen zejména těm, kteří chtějí začít s pravidelným běháním a pátrají po užitečné aplikaci. Využíváte pro běhání jinou aplikaci? Podělte se s ostatními v diskuzi o vlastní zkušenost.

MapMyRun

Aplikace MapMyRun od UInder Armour je velice oblíbená nejenom u běžců. Slouží nejenom ke sledování a mapování vaší běžecké aktivity, ale dokáže vás také motivovat a inspirovat. Aplikaci lze využívat nejenom na iPhonu, ale také na Apple Watch, kde vám dokáže poskytnout vizuální, haptickou i zvukovou odezvu a aktualizace. Kromě Apple Watch umožňuje aplikace MapMyRun synchronizaci se zařízeními Garmin, Fitbit, Jawbone a dalšími. Kromě běhu můžete v aplikaci MapMyRun zaznamenávat řadu dalších pohybových aktivit, aplikace nabízí také přehled tras, možnost jejich přidání a sdílení. Aplikace je v základní verzi zdarma, v prémiové verzi (od 139 korun měsíčně) získáte možnost sdílení pohybové aktivity v reálném čase, získání tréninkových plánů na míru, možnost sledování a analýzy srdečního tepu a řadu dalších.

Endomondo

Endomondo je oblíbená platforma pro řadu sportovců. Umožní vám sledovat vaši pohybovou aktivitu, analyzovat statistiky, stanovit si cíle a dosáhnout jich. Kromě toho se prostřednictvím aplikace můžete zapojit do komunity, sdílet s jejími členy své úspěchy a nechat se motivat. V bezplatné verzi aplikace získáte možnost sledování vašich pohybových aktivit za pomoci GPS, možnost sledování parametrů, jako je čas, vzdálenost, tempo nebo spálené kalorie, hlasovou odezvu a možnost ručního zadávání aktivit, stejně jako možnost synchronizace s řadou dalších aplikací i fitness náramky a chytrými hodinkami. V základní verzi si můžete stanovovat své cíle, účastnit se výzev, zapojovat se do komunit a sdílet své výsledky. Vaše data budou navíc automaticky synchronizována s vaším profilem na Endomondo.com. S prémiovou verzí (od 79 korun měsíčně) získáte možnost vytvoření tréninkových plánů, pokročilé statistiky, analýzu tepových zón, možnosti intervalového tréninku, informace o počasí a další bonusy.

Strava

Aplikace Strava je – podobně jako předchozí Endomondo – charakteristická především svou výraznou komunitní stránkou. Můžete na ní sledovat nejen své přátele a blízké, ale také známé sportovce. Strava dokáže skvěle mapovat vaši pohybovou aktivitu za pomoci GPS, analyzovat veškeré její parametry, pomůže vám plánovat a objevovat nové trasy a účastnit se nejrůznějších výzev. Strava umí spolupracovat s chytrými hodinkami i fitness náramky, lze ji také propojit s nativním Zdravím na vašem iPhonu. Strava je v základní verzi zcela zdarma, v rámci předplatného (od 149 korun měsíčně) nabízí balíčky s různými bonusovými funkcemi navíc.

Nike Run Club

Aplikace Nike Run Club nabízí mapování vašich běžeckých aktivit s pomocí GPS, audio doprovod, přizpůsobené tréninkové plány s možností nastavení cílů a možnost zúčastnit se různých výzev. Aplikaci je možné využívat také na vašich Apple Watch. Nike Run Club vám vždy poskytne přehled o údajích, jako je délka trasy, tempo, srdeční tep a další. Své výsledky můžete sdílet ve zprávách nebo na sociálních sítích.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Nevím jestli tam ta chyba ještě je, ale od té doby, co mi Nike Run Club na Apple Watch neuložila krásnej 25km běh, se na ni nemůžu ani podívat a rozhodně ne doporučit…Dle tehdejšího googlení to bylo ,,normální“, že se to stalo.

    Ano, NRC mela velke mouchy… X-behu mi vypadlo za posledni 3 roky. Posledni mesice se zda ale stabilni. Nicmene Strava (sice placena), ale podle me lepsi.

    Používal jsem vždy Nike, ale od té doby co mám hodinky, tak používám jedině Apple Workout, ostatním aplikacím nevěřím a právě bych se bál že mi to neuloží nějaký můj výkon.

celý text

Čtěte více.