Zavřít reklamu

Pokud již máte s běháním zkušenosti, zajisté máte i své favority, co se týče aplikací. Řada běžců dává při sportování přednost nositelné elektronice, najdou se ale i tací, kteří preferují smartphone. Dnešní díl našeho seriálu o nejlepších aplikací pro iPhone bude určen zejména těm, kteří chtějí začít s pravidelným běháním a pátrají po užitečné aplikaci. Využíváte pro běhání jinou aplikaci? Podělte se s ostatními v diskuzi o vlastní zkušenost.

MapMyRun

Aplikace MapMyRun od UInder Armour je velice oblíbená nejenom u běžců. Slouží nejenom ke sledování a mapování vaší běžecké aktivity, ale dokáže vás také motivovat a inspirovat. Aplikaci lze využívat nejenom na iPhonu, ale také na Apple Watch, kde vám dokáže poskytnout vizuální, haptickou i zvukovou odezvu a aktualizace. Kromě Apple Watch umožňuje aplikace MapMyRun synchronizaci se zařízeními Garmin, Fitbit, Jawbone a dalšími. Kromě běhu můžete v aplikaci MapMyRun zaznamenávat řadu dalších pohybových aktivit, aplikace nabízí také přehled tras, možnost jejich přidání a sdílení. Aplikace je v základní verzi zdarma, v prémiové verzi (od 139 korun měsíčně) získáte možnost sdílení pohybové aktivity v reálném čase, získání tréninkových plánů na míru, možnost sledování a analýzy srdečního tepu a řadu dalších.

Endomondo

Endomondo je oblíbená platforma pro řadu sportovců. Umožní vám sledovat vaši pohybovou aktivitu, analyzovat statistiky, stanovit si cíle a dosáhnout jich. Kromě toho se prostřednictvím aplikace můžete zapojit do komunity, sdílet s jejími členy své úspěchy a nechat se motivat. V bezplatné verzi aplikace získáte možnost sledování vašich pohybových aktivit za pomoci GPS, možnost sledování parametrů, jako je čas, vzdálenost, tempo nebo spálené kalorie, hlasovou odezvu a možnost ručního zadávání aktivit, stejně jako možnost synchronizace s řadou dalších aplikací i fitness náramky a chytrými hodinkami. V základní verzi si můžete stanovovat své cíle, účastnit se výzev, zapojovat se do komunit a sdílet své výsledky. Vaše data budou navíc automaticky synchronizována s vaším profilem na Endomondo.com. S prémiovou verzí (od 79 korun měsíčně) získáte možnost vytvoření tréninkových plánů, pokročilé statistiky, analýzu tepových zón, možnosti intervalového tréninku, informace o počasí a další bonusy.

Strava

Aplikace Strava je – podobně jako předchozí Endomondo – charakteristická především svou výraznou komunitní stránkou. Můžete na ní sledovat nejen své přátele a blízké, ale také známé sportovce. Strava dokáže skvěle mapovat vaši pohybovou aktivitu za pomoci GPS, analyzovat veškeré její parametry, pomůže vám plánovat a objevovat nové trasy a účastnit se nejrůznějších výzev. Strava umí spolupracovat s chytrými hodinkami i fitness náramky, lze ji také propojit s nativním Zdravím na vašem iPhonu. Strava je v základní verzi zcela zdarma, v rámci předplatného (od 149 korun měsíčně) nabízí balíčky s různými bonusovými funkcemi navíc.

Nike Run Club

Aplikace Nike Run Club nabízí mapování vašich běžeckých aktivit s pomocí GPS, audio doprovod, přizpůsobené tréninkové plány s možností nastavení cílů a možnost zúčastnit se různých výzev. Aplikaci je možné využívat také na vašich Apple Watch. Nike Run Club vám vždy poskytne přehled o údajích, jako je délka trasy, tempo, srdeční tep a další. Své výsledky můžete sdílet ve zprávách nebo na sociálních sítích.

.