Zavřít reklamu
iWant

Nejlepší aplikace pro Apple Pencil, které nejsou na kreslení

iWant

Apple Pencil je skvělý tvůrčí nástroj, nabízející řadu možností – a nemusí jít vždy nutně jen o kreslení. V dnešním článku se s vámi podělíme o několik skvělých „nekreslicích“ aplikací pro Apple Pencil.

Pořídili jste si nový iPad a spolu s ním i Apple Pencil? Pak vás bude určitě zajímat, jaké možnosti toto spojení vlastně nabízí. Pokud kreslení nepatří zrovna mezi vaše hobby, nezoufejte – pro Apple Pencil existuje široká škála jiného kreativního využití. Můžete nejenom psát, ale také hrát nejrůznější hry, skládat hudbu, vybarvovat nebo se věnovat třeba úpravě fotografií.

Apple Pencil není jen obyčejným stylusem. Jedná se o nástroj, umožňující rozšířené možnosti komunikace s vaším iPadem. Možnosti ovládání jsou široké a variabilní a byla by škoda nevyužít naplno skvělý potenciál tohoto užitečného nástroje.

Affinity Photo (úprava fotografií)

Affinity Photo je skvělým a výkonným nástrojem, podporujícím Apple Pencil. Při úpravě fotografií v této aplikaci můžete využít všechny možnosti Apple Pencil, jako je citlivost na tlak nebo rozpoznání úhlu. Můžete provádět úpravy, jako je výběr, retuš nebo přidávání efektů. Aplikace navíc podporuje iOS 11 a aplikaci Soubory, takže můžete svá díla přemisťovat za pomocí funkce „Drag & Drop“.

Affinity Photo
Affinity Photo
Developer: Serif Labs
Price: 499,00 Kč

GoodNotes (poznámky)

Skvělé a užitečné spojení s Apple Pencil a vaším iPadem vám zajistí aplikace GoodNotes, představující jakousi „profi“ verzi klasických Poznámek. Pochlubit se může funkcí rozpoznání rukopisu, pokročilého vyhledávání a úprav textu. Aplikace GoodNotes podporuje funkci drag & drop, umožňuje anotaci dokumentů v PDF formátu a nabízí možnost synchronizace se svou desktopovou verzí pro Mac.

GoodNotes 4
GoodNotes 4
Price: 199,00 Kč

Leadsheets (notový zápis)

Leadsheets je aplikace pro skládání a notový zápis hudebních skladeb. Nemusíte dělat nic víc, než jen zapisovat noty na virtuální notový papír. Aplikace rozpozná, jaké noty píšete, a převede je do standardní podoby. Kromě notového zápisu můžete v aplikaci Leadsheets nastavit tempo, akordy a další prvky – aplikace dokonce přehraje výsledek vašeho zápisu.

Leadsheets
Leadsheets
Price: Free+

Pen2Bow (virtuální housle)

Aplikace Pen2Bow promění vaši Apple Pencil v houslový smyčec. Stačí s ní jen pohybovat po obrazovce iPadu tak, jako byste měli v ruce skutečný smyčec, a vaše gesta se promění ve skutečnou hudbu. Aplikace využívá i citlivosti Apple Pencil na tlak nebo funkce rozpoznání úhlu. Aplikaci Pen2Bow ale můžete využít i u nástrojů, které nevyžadují smyčec.

Pen2Bow
Pen2Bow
Developer: Dimos Gaidatzis
Price: 199,00 Kč

LineaSketch (skicování)

Sice jsme vám v úvodu článku slibovali aplikace, které nemají s kreslením nic společného, Linea Sketch zde ale prostě nesmí chybět. Splňuje všechny parametry „killer app“, která je navíc k dostání za velice sympatickou cenu. V aplikace můžete provádět skici všeho druhu. Aplikace je rychlá, svižná, a nabízí práci v jednoduchém uživatelském rozhraní, kde vás nebude nic rozptylovat. Používejte svou Apple Pencil jako víceúčelový nástroj pro úchvatné kresby.

Linea Sketch
Linea Sketch
Developer: The Iconfactory
Price: 129,00 Kč+

Soubory

Poslední aplikací, která vám umožní naplno využít potenciál Apple Pencil, jsou možná trochu překvapivě nativní Soubory, které Apple přidal do iOS zařízení s vydáním operačního systému iOS 11. Aplikace Soubory totiž umožňuje nejen ukládání a prohlížení, ale také anotaci dokumentů ve formátu PDF.

Závěrem

Apple Pencil je úžasný víceúčelový nástroj, který je kompatibilní nejen s iPadem Pro, ale i s nově vydanými iPady. Spolu se stále se rozšiřující nabídkou aplikací, podporujících Apple Pencil, rostou i možnosti jejího využití. Nechme se překvapit, jak s Apple Pencil naloží Apple do budoucna.