Zavřít reklamu

Tužka Apple Pencil se stala ikonickým příslušenstvím pro jablečné tablety. V roce 2018 při příležitosti představení iPadu Pro jsme se navíc dočkali druhé generace, která s sebou přinesla parádní benefity. Velice vítanou změnou byla změna stylu nabíjení, který je v případě první Apple Pencil poměrně nepraktický – je totiž nutné skrze Lightning stylus připojit přímo k iPadu (viz snímek níže). Aktuálně ale internetem proletěla žhavá informace o chystané třetí generaci, jejíž představení by mohlo být doslova za rohem.

Apple Pencil 1. generace
Zvláštní způsob nabíjení první Apple Pencil Zdroj: Macworld.com

Na čínské sociální síti Weibo se nechal slyšet leaker vystupující pod přezdívkou Uncle Pan Pan s odvoláním na dobře obeznámené zdroje z dodavatelského řetězce. Podle něj se Apple chystá novou generaci představit již v příštím týdnu při příležitosti jarní keynote. Tohle tvrzení bychom samozřejmě měli brát s rezervou, ale rozhodně se jedná o zajímavou myšlenku, která jde ruku v ruce s měsíc starou fotografií důvěrnější leakera známého jako Mr. White. Ten totiž začátkem března na Twitter sdílel zajímavý snímek údajně poukazující na chystanou Apple Pencil.

Prohlédněte si Apple Pencil:

Během zmiňované Keynote bychom se měli dočkat představení nových iPadů Pro, přičemž 12,9″ varianta se dokonce pochlubí úžasným vylepšením na poli displeje – technologií Mini-LED. Nový stylus by měl být kompatibilní pouze s tímto očekávaným zařízením, přičemž stejně tomu bylo i v roce 2018 s druhou generací Apple Pencil. Zdali se nějak změní design tužky Uncle Pan Pan nespecifikoval. Každopádně jeho zdroje mají za to, že se dočkáme nových senzorů pro lepší citlivost, delší výdrže baterie a lepší citlivosti v případě některých gest.

Apple Pencil 3. generace
Uniklý snímek Apple Pencil 3. generace od leakera Mr. White Zdroj: twitter.com

Je tedy vysoká šance, že představení nové Apple Pencil je doslova za rohem. Stále se ale jedná o pouhou spekulaci a s jistotou nyní nikdo nedokáže říct, zdali se produktu skutečně dočkáme, případně jaké nové funkce nám přinese. Uvítali byste novou generaci?

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více