Zavřít reklamu

Kromě elektronických knih se velké popularitě těší také audioknihy, k jejichž stahování a poslechu slouží řada aplikací v App Store. V dnešním článku se zaměříme převážně na české aplikace pro audioknihy, zahraniční aplikace vám představíme v některém z dalších dílů našeho seriálu.

Audiolibrix – Audioknihy

Aplikace Audiolibrix nabízí knihovnu, která čítá více než 4500 titulů ze všech různých žánrů, samozřejmostí je možnost stažení bezplatných ukázek jednotlivých audioknih. Kromě audioknih nabízí aplikace Audiolibrix také obsáhlý katalog českých a slovenských podcastů. Audiolibrix je multiplatformní aplikace, kterou můžete využívat na iPhonu, iPadu i na počítačích s macOS, Windows nebo Linuxem. Nabízí možnost nastavení časovače pro usnutí, bezproblémovou synchronizaci mezi jednotlivými zařízeními, možnost tvorby záložek a další funkce. Aplikace je ke stažení zdarma, platíte samozřejmě za jednotlivé audioknihy. Pokud si za 199 korun měsíčně aktivujete členství Audiolibrix, můžete si každý měsíc vybrat jednu audioknihu zdarma, na další tituly získáte 10% slevu, a získáte přístup k různým exkluzivním akcím.

Audioteka

V aplikaci Audioteka najdete obsáhlý katalog audioknih v češtině, slovenštině a dalších jazycích. Knihy si zakoupíte prostřednictvím nákupu v aplikaci, počet titulů v nabídce se pohybuje okolo tří tisíc. Audioknihy jsou v aplikaci řazeny podle různých parametrů, jako je popularita, žánr nebo datum zařazení do nabídky. V aplikaci můžete využít možnosti stažení bezplatné ukázky. Audioknihy můžete poslouchat i bez registrace, při registraci ale získáte možnost synchronizace napříč zařízeními. Při poslechu můžete využít funkci časovače pro usnutí. Stejně jako Audiolibrix nabízí i Audioteka funkci automatického vytváření záložek. Aplikaci můžete využívat na svém iPhonu, iPadu, nebo v prostředí webového prohlížeče.

Audioknihy na webu

Některé audioknihy lze stahovat či poslouchat také zdarma a zcela legálně. Na webu Českého rozhlasu slouží k tomuto účelu sekce Čtenářský deník a Radioteka, české audioknihy zdarma najdete i na webu Zvukové knihy.

.