Zavřít reklamu

Pro účely správy souborů existuje v operačním systému iOS nativní aplikace Soubory. Najdou se ale uživatelé, kterým tento nástroj z různých důvodů nemusí vyhovovat, a právě těm jsou určené aplikace třetích stran. V dnešním článku si jich představíme hned několik.

Documents by Readdle

O aplikaci Documents by Readdle jsme již zmiňovali v jednom z našich předchozích článků. Tato aplikace představuje skvělé virtuální centrum pro správu, otevírání a ukládání souborů všech možných formátů – někteří ji označují za Finder pro iOS. Nabízí funkci importu a ukládání souborů z počítače, cloudového úložiště nebo nedalekého zařízení, možnost stahování souborů z webu, ale také ukládání příloh zpráv nebo webových stránek. V aplikaci můžete provádět komprimaci i dekomprimaci souborů a složek nebo sdílet soubory s ostatními. Aplikace navíc disponuje funkcí pro přehrávání mediálních souborů.

FileApp

FileApp je nástroj pro správu souborů a dokumentů, který můžete používat na svém iPhonu, iPadu i iPodu touch. Aplikace dokáže přečíst většinu běžných typů dokumentů a přehrávat multimediální obsah, a umožňuje také ukládání a správu souborů a složek. FileApp dále nabízí možnost bezdrátového přenosu souborů, ukládání souborů z aplikací třetích stran, zabezpečení souborů heslem a řadu dalších funkcí včetně práce s archivy. Aplikace FileApp byla nicméně naposledy aktualizována před relativně dlouhou dobou, buďte proto při jejím používání opatrní.

File Manager & Browser

File Manager & Browser je bezplatný správce souborů pro iPhone a iPad. V aplikaci si můžete snadno zobrazit nejen dokumenty všech možných typů, ale také obrazové, audio a video soubory. File Manager & Browser si umí poradit také s archivy a jeho součástí je mimo jiné i integrovaná PDF čtečka. Aplikace nabízí podporu cloudových služeb, možnost přehrání mediálních souborů a pokročilé možnosti sdílení a zabezpečení souborů.

Total Files

Total Files je správce souborů pro iOS, který je navíc vybaven integrovanou PDF čtečkou, nabízí podporu cloudových úložišť a umožňuje také práci s archivy. Soubory si můžete zabezpečit za pomoci číselného kódu, aplikace Total Files také nabízí pokročilé možnosti vyhledávání a nástroj pro anotaci PDF souborů.

 

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.