Zavřít reklamu

Každý z nás občas potřebuje na iPhonu provést výpočet – ať už základní, nebo pokročilejší. Pokud patříte mezi uživatele, kterým z jakýchkoliv důvodů nevyhovuje nativní Kalkulačka, můžete se nechat inspirovat naším výběrem iOS kalkulaček. Neváhejte se s námi v komentářích podělit i o své vlastní tipy na kalkulačky pro iPhone.

PCalc

Aplikace PCalc poslouží jako výkonná a plnohodnotná alternativa fyzické vědecké kalkulačky – a to za zlomek ceny takového přístroje. Nabízí možnost přepnutí do RPN režimu zadávání dat, disponuje několikařádkovým displejem a nabízí také možnost volby rozvržení tlačítek. S pomocí aplikace PCalc můžete kromě základních i pokročilých výpočtů provádět také rychlé převody jednotek, aplikace nabízí také podporu pro hexadecimální, oktální a binární výpočty. Aplikace nabízí také verzi pro Apple Watch.

PCalc Lite

PCalc Lite je “osekanější” verzí výše zmíněné aplikace PCalc. Stejně jako v placené verzi můžete i u této varianty provádět základní i pokročilejší výpočty. PCalc rovněž nabízí možnost přepnutí do RPN režimu, funkci opakování a zrušení akce nebo převádět jednotky a konstanty. Oproti placené verzi nabízí PCalc Lite méně možností přizpůsobení a volby motivů. Aplikaci PCalc Lite můžete využívat také na svém iPadu nebo na Apple Watch.

PhotoMath

PhotoMath sice není kalkulačkou v tom tradičním smyslu slova, jedná se ale o užitečnou aplikaci, která vám pomůže s vašimi výpočty a osvětlí vám základy řešení některých matematických postupů. Stačí namířit fotoaparát vašeho iPhonu na ručně psaný příklad a PhotoMath vám navrhne výsledek a zobrazí postupy pro různé způsoby řešení. PhotoMath dokáže fungovat i bez aktivního připojení k internetu a umí plnit úlohu multifunkční vědecké kalkulačky s funkcí zobrazování interaktivních grafů.

Sci:Pro Calculator

Sci:Pro Calculator je aplikace pro iPhone, iPad a iPod Touch. Nabízí tři režimy pro provádění výpočtů – základní, vědecký a programátorský. Aplikace disponuje funkcí prohlížení historie operací, nabízí možnost sdílení i kopírování a vkládání obsahu. Sci:Pro Calculator nabízí více možností nastavení orientace tlačítek, výsledky můžete sdílet e-mailem ve formátu prostého textu i v HTML. Aplikace je zcela zdarma, bez mikrotransakcí a bez reklam. Sci:Pro Calculator nabízí možnost přizpůsobení zobrazení cifer na displeji i možnost aktivace zvuků v uživatelském rozhraní.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více