Zavřít reklamu

Hru Pokémon GO zná pravděpodobně každý. Stejně tak můžete mít povědomí o titulu Harry Potter: Wizards Unite. Rozhodně to ale nejsou jediné hry, které vám poskytnou pohlcující zážitek z technologie AR (rozšířené reality). Nejvíce si ji užijete na iPhonech s přídomkem Pro, a to díky jejich LiDAR skeneru. Hrát ale můžete na jakémkoli iPhonu. Zde najdete pětici dalších titulů, které vás zaručeně osloví.

The Witcher: Monster Slayer 

Hra Zaklínače z prostředí rozšířené reality sice vychází z osvědčeno konceptu svých předchůdců, přináší ale poutavý svět tohoto fantazy dobrodružství. Stanete se zde elitním lovcem příšer, které se budou vyskytovat všude kolem vás. K tomu, abyste se s nimi utkali, budete muset shánět lepší výbavu, vařit lektvary, a samozřejmě sbírat zkušenosti, jako v každém poctivém RPG.

Stažení v App Store

Angry Birds AR: Isle of Pigs 

Pokud vás vždy zajímalo, jaké by to bylo, kdyby se Naštvaní ptáci přenesli do skutečného světa, v tomto „Prasečím ostrově“ to zjistíte. Jsou zde pro vás připraveny různorodé úrovně, které promítnete do skutečného světa, díky čemuž můžete najít tu správnou slabinu každé konstrukce, abyste ji ideálním úderem celou zbořili. I s prasaty uvnitř.

Stažení v App Store

Avo! 

Jedná se o hru, ve které se vám v hlavní roli představí jedno roztomilé avokádo. I když je námět poměrně infantilní, kdy mladá vědkyně oživí toto zelené ovoce a vyšle jej na dobrodružství v čase, hra je poměrně originálně zpracovaná. Vaše zařízení totiž naskenuje okolní prostředí a vy v něm musíte své avokádo provést tak, aby došlo k portálu a nebouralo do přítomných překážek.

Stažení v App Store

Five Nights at Freddy’s AR 

V tomto hororovém příběhu se tváří v tvář postavíte původně nefunkční animatronice, která však v momentě, kdy to nejméně čekáte, ožije a půjde vám po krku. Budete se tak muset účinně bránit, ale i útočit a v neposlední řadě také tyto robotické loutky hackovat, aby vám už daly pokoj. Přítomno je také množství žebříčků, ve kterých se můžete utkat se svými přáteli.

Stažení v App Store

Monzo 

Jde o českou hru od vývojářského studia Madfinger Games, které je známo zejména pro své akční série Shadowgun nebo Dead Trigger. Zde však vsadilo na něco jiného – na poklidné stavění si virtuálních modelů. Na výběr je jich obrovské množství a zaleží jen na vás, kterému dáte přednost. Po úspěšném sestavení si pak můžete model virtuálně umístit ve své domácnosti a pořídit třeba jeho fotografii.

Stažení v App Store

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více