Zavřít reklamu

LiDAR, neboli Light Detection And Ranging, je metoda dálkového měření vzdálenosti na základě výpočtu doby šíření pulsu laserového paprsku odraženého od snímaného objektu. Tímto skenerem disponují nejen iPhony Pro od jejich verze 12 a výš, tedy i aktuální iPhony 13 Pro, ale také iPady Pro. Pokud nevíte, jak jej naplno využít, zkuste tyto aplikace.

Clips 

V aplikaci Clips, která pochází přímo z dílny Applu, můžete zachytit radostné okamžiky, pohrát si s Memoji a úžasnými efekty v rozšířené realitě a pak svůj výtvor sdílet s přáteli, rodinou nebo celým světem. Pomocí snímání hloubky LiDAR skenerem vám titul umožní udělat si v obýváku virtuální disko podlahu, vystřelit do prostoru výbuchy konfet, nechat za sebou hvězdnou dráhu a mnohem více.

Stažení v App Store

Měření 

Aplikace Měření promění váš iPhone nebo iPad v měřicí pásmo. Aplikace umožňuje rychle změřit velikost objektů v reálném světě a dokáže automaticky poskytnout rozměry obdélníkových objektů. Se skenerem LiDAR se pak při měření velkých objektů zobrazují vodorovné a svislé vodicí čáry, které usnadňují a zpřesňují měření, ale také se okamžitě a automaticky měří výška osoby. To klidně i když sedí na židli – od podlahy po temeno hlavy, vrchol účesu nebo dokonce střechu klobouku.

Stažení v App Store

Seeing AI 

Za titulem stojí společnost Microsoft a je primárně zaměřena na pomoc nevidomým a slabozrakým lidem při procházení jejich prostředím. Funkce založené na LiDAR skeneru však dělají z aplikace fascinující zážitek pro kohokoli. Rozpozná totiž dokumenty, produkty, lidi, peníze a nechybí ji podpora VoiceOveru, který předčítá, na co vás telefon směřuje. K dispozici je i česká lokalizace.

Stažení v App Store

3D Scanner App 

Pomocí titulu můžete naskenovat jakýkoli objekt nebo scénu a vytvořit tak na svém zařízení jejich kompletní trojrozměrný obraz. Funguje to navíc maximálně jednoduše. Na plochu před vámi objekt umístíte, klepnete na tlačítko spouště a už jen kolem něho pohybujete svým iPhonem. Tím se vygeneruje výsledný obraz, který můžete klidně i exportovat do formátů, jakými jsou PTS, PCD, PLY nebo XYZ. Přímo v zařízení pak můžete jednotlivé obrazy také editovat.

Stažení v App Store

ARama! 

Titul využívá rozšířené reality k tomu, že vám umožní hrát si s kopírováním a vkládáním objektů, které jste předtím naskenovali. Jednu postavu nebo objekt tak můžete do jedné scény dostat nesčetněkrát. Skenovanému objektu můžete měnit měřítko, otáčet jej a libovolně posouvat po scéně.

Stažení v App Store

.