Zavřít reklamu

Díky chytrým technologiím už nemusíme být kvůli práci nutně odkázáni na kanceláře a stolní počítače – spoustu věcí zvládnou aplikace v našich chytrých telefonech. Je pochopitelné, že výroční zprávu nebo složitější tabulky bychom na iPhonu asi zpracovávali vcelku těžko, svůj smartphone ale můžeme snadno využít k prohlížení a základním úpravám dokumentů. V dnešním článku vám představíme nejpopulárnější kancelářské balíčky pro iPhone.

iWork

iWork je softwarový balíček, tvořený aplikacemi Pages (dokumenty), Numbers (tabulky) a Keynote (prezentace). Jedná se o multiplatformní nástroj, který můžete efektivně používat na svém Macu, iPadu, iPhonu, ale i na PC. Všechny aplikace balíčku iWork jsou zcela bezplatné a snadno se s nimi naučí pracovat i ti, kteří až dosud byli zvyklí například na produkty od společnosti Microsoft. Všechny tři aplikace nabízejí možnost ukládání souborů jak do vlastního formátu, tak i export do jiných běžných formátů.

Microsoft Office

Společnost Microsoft nabízí balíček svých kancelářských aplikací pro řadu běžných platforem včetně operačních systémů iOS a iPadOS. Nabídka kancelářských aplikací od Microsoftu pro mobilní zařízení od Applu je poměrně široká – kromě aplikací Excel, Word a PowerPoint je její součástí také e-mailový klient Outlook, aplikace pro poznámky OneNote, služba OneDrive a další. Aplikace balíčku MS Office můžete používat jednotlivě a v omezené míře bezplatně, druhou možností je zakoupení sady MS Office, jejíž cena pro jednotlivce začíná na 1899 korunách. Bližší informace o službě MS Office získáte zde.

OfficeSuite

OfficeSuite je multifunkční aplikace, která vám na vašem iPhonu umožní vytvářet, prohlížet a upravovat dokumenty typu Word, Excel a PowerPoint, a provádět pokročilé úpravy PDF dokumentů. Kromě toho je součástí aplikace OfficeSuite také správce souborů a cloudové úložiště. OfficeSuite nabízí podporu služeb Dropbox, Google Drive, OneDrive a Box, nabízí možnost pokročilé správy souborů včetně práce s archivy a mnoho dalšího. Aplikace OfficeSuite je ke stažení zdarma a všechny její funkce a služby si můžete bezplatně vyzkoušet po dobu sedmi dní. Po uplynutí bezplatné zkušební doby můžete zakoupit plnou licenci za 499 korun. Na rozdíl od MS Office a iWork ale OfficeSuite nenabízí češtinu.

Polaris Office

Aplikace Polaris Office nabízí na iPhonu možnost prohlížení, tvorby a úprav dokumentů řady formátů. Nabízí funkce, jako je anotace nebo export do PDF, a podporuje většinu běžných cloudových úložišť, jeho součástí je také správce souborů. V aplikaci najdete bohatou knihovnu šablon pro základní typy dokumentů, tabulek i prezentací, mezi výhody aplikace patří také velkorysá kompatibilita s MS Office. Polaris Office nabízí možnost plnohodnotné práce s naprostou většinou dokumentů, podporuje Force Touch a možnost uzamčení pro ještě vyšší bezpečnost.

Documents by Readdle

Aplikace Documents může na vašem iPhonu sloužit doslova jako centrum pro většinu vašich souborů. Umožňuje prohlížení, anotaci a další práci s dokumenty, umí ale posloužit také jako hudební a video přehrávač nebo třeba správce souborů. Aplikace Documents nabízí široké možnosti importu souborů, možnost stahování souborů z webu, funkci ukládání e-mailových příloh, možnost uložení webových stránek pro pozdější přečtení, možnost práce s archivy a mnoho dalšího. Samozřejmostí je spolupráce s cloudovými úložišti.

Google Dokumenty

Společnost Google také nabízí soubor aplikací, které slouží k tvorbě tabulek (Tabulky), Dokumentů (Dokumenty) a prezentací (Slides). Všechny zmíněné aplikace jsou zcela bezplatné, nabízí bohaté možnosti sdílení (pro čtení i pro úpravy), funkci spolupráce v reálném čase a řadu funkcí pro úpravy. Po přihlášení ke Google účtu můžete veškeré dokumenty synchronizovat s jejich online verzí v prostředí webového prohlížeče, kromě aplikací pro dokumenty nabízí Google také cloudové úložiště Drive ve verzi pro iOS.

Aplikace z kancelářského balíčku Google stáhnete bezplatně zde (Docs, Sheets, Slides, Drive).

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.