Zavřít reklamu

Čím dál větší oblibu si mezi majiteli iPhonů a iPadů získávají aplikace, pracující s rozšířenou realitou (AR). Společnost Apple se tvůrcům těchto aplikací snaží vyjít vstříc mimo jiné svým ARKitem, díky kterému se mohou jablíčkáři těšit z čím dál širší nabídky AR aplikací. V dnešním článku si představíme hry s podporou rozšířené reality.

Minecraft Earth

Vyznáváte názor, že “hranatý bloky jsou prostě nej”, ale hledáte i jiné způsoby hraní? Vezměte Minecraft s sebou ven. Ve hře Minecraft Earth můžete díky rozšířené realitě objevovat zcela nové rozměry své oblíbené hry a užít si ji doslova na vlastní kůži. Bloky ve hře můžete umisťovat do prostoru okolo sebe a ještě lépe se tím ponořit do hry. Ke hraní využíváte objekty z reálného světa, který vás obklopuje. Začátky mohou být pro méně zkušené hráče možná napoprvé trochu komplikované, rozhodně se ale vyplatí vydržet a vyzkoušet, co všechno Minecraft Earth dokáže.

Angry Birds AR

V rozšířené realitě si můžete zahrát i další z oblíbených herních fenoménů – legendární Angry Birds. Hra se odehrává na vzdáleném ostrově, který zaplavila zákeřná zelená prasátka. Těšit se můžete na realisticky vyobrazené postavičky a herní prostředí, umístěné do obrazů reálného světa okolo vás. Díky rozšířené realitě tak můžete obcházet a zblízka zkoumat nejrůznější objekty, které jste doposud znali pouze z 2D vyobrazení v klasické verzi hry.

AR Dragon

Hra AR Dragon je určena mladším hráčům – zejména pak těm, kteří milují dráčky. V tomto zábavném a jednoduchém simulátoru si mohou hráči vypěstovat vlastního roztomilého virtuálního dráčka, pečovat o něj a sledovat, jak postupně roste. S nadsázkou by se dalo říci, že AR Dragon je něco jako dračí verze tamagotchi v rozšířené realitě. Virtuální dráček roste každým dnem a hráči mohou v průběhu hraní posbírat spoustu zajímavých předmětů.

ARise

ARise je zábavná a originální 3D hra, jejíž svět můžete prozkoumávat ze všech možných úhlů – a navíc je nanejvýš pohodlná. K jejímu ovládání totiž nejsou zapotřebí gesta ani doteky, stačí jen pohybovat mobilním zařízením v ruce. Vaším úkolem v této hře bude řešit hádanky a spojovat různé předměty tak, abyste si vytvořili vlastní cestu k cíli.

 

 

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více