Zavřít reklamu

Videoherní průmysl zažívá v posledních letech nebývalý růst. Ke hraní se dostává stále více lidí a lví podíl na tom má stále se rozvíjející segment mobilních her. Ty už nějaký ten pátek vydělávají víc než jejich větší verze na velkých platformách, tj. na osobních počítačích a velkých konzolích od Playstationu, Microsoftu a Sony. S narůstající atraktivitou mobilních platforem pro vývojáře a vydavatele současně roste i komplexita nabízených her.

Zatímco Flappy Birda nebo Fruit Ninju jste mohli na dotykových displejích hrát zcela bez problému, věrně přeložené verze takových herních legend jako je Call of Duty nebo Grand Theft Auto už vyžadují komplikovanější rozvržení ovládacích prvků, jež se na omezený prostor vměstnává dost obtížně. Někteří hráči proto sahají po pomoci v podobě herních ovladačů. Ty nabízejí komfort známý z hraní na velkých platformách i pro uživatele mobilních telefonů či tabletů. Pokud i vy plánujete koupi takového doplňku, připravili jsme si pro vás seznam tří nejlepších kousků, po kterých byste měli při nákupu sáhnout.

Xbox Wireless Controller

Začneme klasikou všech klasik. I když Microsoft nezvládal při vydání svých prvních konzolí zásobovat hráče dostatečným množstvím kvalitního exkluzivního softwaru, po stránce ovladačů se brzy zařadil na absolutní vrchol. Ovladač k Xboxu 360 je mnohými považován za vůbec ten nejlepší ovladač všech dob, k současným zařízením ho však připojíte již těžko. Nejnovější generace, vyvinutá pro současný Xbox Series X|S, se ovšem můžete směle postavit do souboje se svým starším bráškou a navíc ji ke svému jablíčkovému zařízení připojíte jako nic. Nevýhodou ovladače však může být to, že vyžaduje pravidelné krmení tužkovými bateriemi.

 Ovladač Xbox Wireless Controller můžete zakoupit zde

Playstation 5 DualSense

Ovladače od Sony na druhou stranu již tradičně baterie nevyžadují. Tradice však pro japonskou firmou nejsou zcela zásadním konceptem. Nejnovější generace jejich ovladače totiž zcela opustila klasické označení DualShock a již svým novým názvem hlásá, že zážitek z hraní pocítíte na vlastní kůži. DualSense totiž podporuje haptickou odezvu, kdy pomocí přesně umístěných mikrovibrací dokáže přenášet například pocit padajícího deště či chůze v písku. Druhou chuťovkou jsou adaptivní triggery, tlačítka na vrchní části ovladače, které dovolují měnit svou tuhost v závislosti například na tom, jakou zbraní se ve hrách oháníte. DualSense je jednoznačně technologicky nejvyspělejší, pokročilé funkce však zatím žádné hry na Apple platformách nepodporují. Vzhledem k většímu množství mechanických částí navíc hrozí i nebezpečí rychlého opotřebování.

 Ovladač Playstation 5 DualSense můžete zakoupit zde

Razer Kishi

Tradiční ovladače sice svůj účel plní skvěle, pro potřeby hraní na iPhonu však existuje i jiná konstrukce, která ovladač připíná přímo na tělo zařízení. Takovou využívá i Razer Kishi, jenž k vašemu telefonu po stranách připne ovládací prvky známé z jeho největších konkurentů. kdo by si z iPhonu nechtěl udělat plnohodnotnou herní konzoli? Přesto že nejde o ovladač vytvořený jedním z gigantů herního průmyslu, nabídne výbornou kvalitu zpracování zkombinovanou až s neuvěřitelnou lehkostí. Jedinou nevýhodou může být to, že na rozdíl od svých dvou klasických konkurentů nepůjde připojit k žádné konzoli nebo hernímu počítači.

 Ovladač Razer Kishi můžete zakoupit zde

.