Zavřít reklamu

Majitelé počítačů od Applu mají již nějakou dobu možnost podobně jako v iOS či iPadOS využívat zkratky. Zkratky můžete na vašem Macu používat k celé řadě různých účelů. My vám v našem dnešním článku představíme pětici zkratek, které vám pomohou s vaší produktivitou.

Omezit rušivé podněty

Začala vám pracovní doba, ale vy máte zrovna na svém Macu spuštěný Netflix, Reddit, a rozehranou další zajímavou hru? Abyste nemuseli ručně zavírat všechny nepotřebné aplikace a klikáním aktivovat režim nerušit, můžete spustit zkratku Omezit rušivé podněty. Tato zkratka automaticky ukončí všechny aplikace kromě těch, které sami určíte, a aktivuje režim Nerušit.

Zkratku Omezit rušivé podněty stáhnete zde.

Zahájit osobní konferenci

Pokud často pořádáte skupinové pracovní videohovory prostřednictvím platforem jako je Zoom nebo třeba Google Meet, určitě oceníte zkratku s názvem Zahájit osobní konferenci. V nastavení této zkratky nejprve zadáte URL adresu vámi pořádaného videohovoru. Poté se automaticky rozešle zpráva vámi určeným příjemcům, kteří se mohou následně připojit k hovoru.

Zkratku Zahájit osobní konferenci stáhnete zde.

Přidat více připomínek

Pracujete často na svých zařízeních s nativními Připomínkami? Pak se vám jistě bude hodit tato šikovná zkratka. S její pomocí můžete prostřednictvím listu sdílení přidat do vámi vybraného seznamu připomínek prakticky jakýkoliv text, který stačí jen označit a poté zvolit sdílení.

Zkratku Přidat více připomínek stáhnete zde.

Přečíst později

Narazili jste při procházení webu na zajímavý obsah, ale v danou chvíli se zrovna potřebujete věnovat něčemu zcela jinému? Můžete z listu sdílení nebo z lišty nabídek v horní části obrazovky vašeho Macu aktivovat zkratku Přečíst později. Po jejím spuštění pak už stačí jen zvolit, zda chcete vybraný obsah uložit do Seznamu četby, Pocketu, Instapaperu nebo jiného nástroje.

Zkratku Přečíst později stáhnete zde.

Zkrátit URL

Potřebujete rychle zkrátit příliš dlouhou URL adresu a nasdílet ji? Namísto webových stránek, které slouží k tomuto účelu, můžete použít zkratku s názvem Zkrátit URL. Udělá přesně to, co od ní očekáváte – zkrátí příliš dlouhou URL adresu na únosnou délku, a vy ji poté můžete libovolně sdílet.

Zkratku Zkrátit URL stáhnete zde.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více