Zavřít reklamu

Týden uběhl od startu ankety o vašich 10 nejoblíbenějších iPhone aplikací a tak je čas celou anketu vyhodnotit. Jestli chcete vědět, které iPhone aplikace mají čeští a slovenští iPhone uživatelé nejraději, tak pokračujte ve čtení článku.

Téměř každý druhý iPhone uživatel Facebookuje a čte knihy
Jednoznačným vítězem se stala iPhone aplikace Facebook, která v poslední verzi 3.0 získala zásadní vylepšení a jedná se o opravdu povedený kousek. V anketě ji jmenoval každý druhý (získala 24 hlasů z celkových 47 názorů uživatelů). Umístění Facebook aplikace na prvním místě není žádné velké překvapení.

Překvapením pro mě bylo umístění čtečky ebooků, iPhone aplikace Stanza, na druhém místě v této anketě. Stanza je ale definitivně to nejlepší řešení pro čtenáře na iPhone, takže druhé místo získala po zásluze. Na stránkách tvůrců si můžete stáhnout i desktop aplikaci pro snadný import ebooků do iPhone.

Twitter – velký souboj iPhone klientů
Sociální síť Twitter nemá žádnou oficiální iPhone aplikaci tak jako Facebook a konkurence je na tomto poli opravdu obrovská. To se projevilo i v naší anketě, ve které se neobjevil žádný dominantní favorit.

Mezi tři nejoblíbenější patří Echofon (dříve nazvaný Twitterfon), Twitterific a Tweetie. První dva jmenovaní klienti mají i verze zdarma, Tweetie svojí verzi zdarma nemá a i to se mohlo projevit v anketě. Všechny tři Twitter aplikace na iPhone ale mohu doporučit.

Hlasujte pro vašich 10 nejoblíbenějších iPhone her!

Instant Messaging a VoIP iPhone aplikace (ICQ, MSN, Skype atd..)
Instant Messaging je stále mezi hodně uživateli oblíbený a to se projevilo i v naší anketě. Jasným vítězem se stala iPhone aplikace IM+ s 13 hlasy. Jedná se o velmi kvalitní aplikaci, ale její dominanci způsobilo i to, že se v Appstore nachází i ve verzi zdarma, která mnoho lidem bohatě stačí. S velkým odstupem se objevuje i BeejiveIM (placený multi protokolový IM, podobný placenému IM+) a aplikace ICQ, oficiální klient stejnojmenné společnosti.

Lidé preferující Skype (a celkově VoIP) nemají tolik co řešit, pro ně je jasným vítězem oficiální Skype aplikace. Někteří ale preferují alternativy v podobě Fring či Nimbuzz, které zvládají i jiné protokoly, například ICQ.

Nejoblíbenější iPhone aplikace od českých autorů
Jasně nejoblíbenější aplikací od českých vývojářů se stala aplikace O2TV, která slouží jako televizní program. Někteří na stejný účel preferují Seznam TV, ale aplikace od Seznamu se evidentně nestala tak známou a oblíbenou.

Druhou nejoblíbenější aplikací se stala aplikace Slovník od vývojářů AppsDevTeam. Jednoduchá aplikace pro překlad z a do češtiny zaujal. Mezi další aplikace zmíněné alespoň třikrát patří MoneyDnes, Play.cz či aplikace OnTheRoad. OnTheRoad patří mezi nejnadějnější startupy, které mohou zaujmout v celosvětovém měřítku a ačkoli tuto aplikaci nepotřebujete zrovna denně, tak někteří si na ni i tak vzpomněli.

Mapy a GPS na iPhone aneb když Google Maps nestačí
V tomto případě jste nejvíce (9 hlasů) jmenovali iPhone navigaci Navigon. Pokud tedy český či slovenský uživatel volí navigaci, tak většinou kupuje navigaci Navigon. Ostatně tento výsledek najdeme potvrzený i v žebříčku na Appstore. Uživatelé si tedy nejen tuto navigaci kupují, ale patří i k jejich oblíbeným aplikacím.

GPS na iPhone ale využíváte i jinými způsoby. Hodně jmenovaná byla aplikace MotionX GPS, kterou uživatelé pravděpodobně nejčastěji využívají při cyklovýletech či turistice. Na počítači si můžete například naplánovat výlet a ten pak s iPhone realizovat. Zapomenout nesmím ani na oficiálního klienta Geocaching pro stejnojmenou činnost. V poslední době tato disciplína patří mezi velmi oblíbené napříč generacemi.

Úkolovníky – organizujme si svůj čas lépe s iPhone aplikacemi
Vítězem se v této kategorii (ale jen o pouhý 1 hlas) stala iPhone aplikace Things, která se výborně ovládá a skvěle vypadá. Things ale preferují především Mac uživatelé z důvodu skvělé desktop Mac aplikaci. Možná proto nebylo vítězství Things zrovna přesvědčivé, protože v patách má funkcemi nabitou aplikaci ToDo od společnosti Appigo, která podporuje například i push notifikace. ToDo si můžete vyzkoušet ve verzi zdarma.

Správa RSS na iPhone?
Zde žádný favorit nebyl a lidé používají různé aplikace. Zajímavého výsledku se dobrali pouze dvě aplikace, Byline (synchronizovatelný s Google Readerem) a Free RSS Reader. O Byline si můžete přečíst třeba v naší recenzi. Pokud hledáte čtečku synchronizovanou s Google Readerem, tak Byline není špatná volba.

Počasí či převod jednotek?
V těchto kategoriích nikdo nedominoval, ale v počasí byly často jmenovány AccuWeather či WeatherPro. Převod jednotek zase provádíte rádi například v aplikaci ConvertBot (možná protože byl chvíli zdarma) či v relativně nové a pro rychlý převod skvěle použitelné aplikaci Convert.

Ukládání poznámek v iPhone? Tak v tom máte jasno
Na ukládání poznámek, ať již textových, zvukových či z fotoaparátu používáte výbornou aplikaci Evernote. Poznámky z Evernote se ukládají na servery Evernote a díky webovému rozhraní či desktop aplikacím na všechny platformy máte svoje poznámky neustále při sobě.

Co se týče drobných poznámek, především třeba nákupního lístku, tak zde jste také vybrali jasného favorita v podobě ShopShop. Její silnou stránkou je právě jednoduchost a rychlost. Již nikdy tak nemusíte hledat papírky a propisku, stačí mít pouze iPhone při sobě.

Další velmi oblíbené iPhone aplikace
Shazam – slouží pro rozpoznání názvů písniček. Stačí stát s iPhone například u rádia, nahrát kousek písničky a poté za vás Shazam rozpozná název písničky. Bohužel aplikace není v CZ&SK Appstore a tak si pro její stáhnutí musíte pořídit například US účet.

Camera Genius – aplikace určená pro focení a větším možností nastavení, například i včetně digitálního zoomu či ochraně proti otřesům.

Instapaper – pokud máte v Safari či nějaké (podporované) aplikaci rozečtený článek na webu, tak není nic jednoduššího, než si tento článek uložit pro offline čtení do Instapaper. Ideální pro čtení delších článků například v metru.

Remote – dálkové ovládání iTunes

Wifitrak – vylepšené hledání WiFi sítí

1Password – ukládání hesel, oblíbené především u Mac uživatelů díky desktop Mac aplikaci

Skyvoyager – planetárium v iPhone. Objevila se zde pravděpodobně hlavně z toho důvodu, že byla chvíli zdarma

Wikipanion – výborná aplikace na prohlížení Wikipedie

GPush – push notifikace pro Gmail

Occasions – sledování narozenin či výročí přátel, podpora Push notifikací

Jak kdo hlasoval se můžete podívat v komentářích v článku „Nejlepší iPhone aplikace v Appstore českých a slovenských uživatelů„.

Hlasovat pro váš TOP10 nejoblíbenějších iPhone her můžete v článku „Anketa: neojblíbenější iPhone hry podle českých a slovenských uživatelů„.

TOP 20 iPhone aplikací podle českých a slovenských uživatelů

 • Facebook (24 hlasů)
 • Stanza (19 hlasů)
 • IM+ (13 hlasů)
 • O2TV (12 hlasů)
 • Shazam (12 hlasů)
 • Navigon (9 hlasů)
 • Evernote (8 hlasů)
 • Skype (8 hlasů)
 • MotionX GPS (7 hlasů)
 • Remote (7 hlasů)
 • Slovnik (7 hlasů)
 • Camera Genius (6 hlasů)
 • Echofon (dříve Twitterfon) (6 hlasů)
 • Instapaper (6 hlasů)
 • Things (6 hlasů)
 • Wifitrak (6 hlasů)
 • Byline (5 hlasů)
 • ICQ (5 hlasů)
 • ShopShop (5 hlasů)
 • ToDo (5 hlasů)

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více