Zavřít reklamu

Apple vydal nový operační systém iOS 16.4, který podporovaným iPhonům přináší několik zajímavých funkcí. Nejsou to totiž jen nové emotikony a notifikace pro webové aplikace. Mimo jiné přichází i funkce Izolace hlasu při GSM hovorech. 

Už v iOS 15 přidal Apple několik nových funkcí, s jejich pomocí jsou zejména FaceTime a jiné internetové hovory o poznání kvalitnější. Protože vývojářům poskytl i API, mohou ti tyto funkce implementovat také do svých aplikací (např. WhatsApp atd.). Jedna z těchto funkcí, která se v originále jmenuje Voice Isolation, ale nyní s iOS 16.4 přichází i do běžných telefonních hovorů. K čemu je to ale dobré?

Když telefonujete, tak mikrofon vašeho zařízení obvykle zachytí širokou skálu zvuků vašeho okolí, ať už je to přehrávaná hudba, ruch kanceláře, ulice, dopravních prostředků, kuchyňských spotřebičů atd. Právě izolace hlasu se za použití strojového učení snaží tyto zvuky rozlišovat, identifikovat a blokovat. Ve finále by měl být upřednostněn váš hlas tak, abyste byli slyšet jasně a čistě a okolí vašeho hlasu bylo ještě více upozaděno. 

Jak zapnout zvýraznění hlasu v hovorech 

Funkci nenajdete nikde v nastavení, ale k její aktivaci musíte podstoupit telefonní hovor. 

  • Otevřete aplikaci Telefon a zahajte hovor. 
  • Otevřete Ovládací centrum. 
  • Klepněte na Mikrofon. 
  • Vyberte Izolaci hlasu. 

Tímto máte izolaci svého hlasu aktivovanou a kdykoli ji můžete stejným způsobem zase vypnout, jen ve stejné nabídce zvolíte Standardní. Při aktivaci Izolace hlasu ve vašem zařízení uslyší váš hlas druhá strana lépe. Abyste ale lépe slyšeli i vy ji, musí si funkci aktivovat také. Když Apple původně izolaci hlasu představil, představil spolu s funkcí i její pravý opak, tedy Široké spektrum. To naopak zdůrazňuje všechno, co se kolem vás děje proto, aby to slyšela i druhá strana. Hodí se to právě třeba při poslechu hudby. Tato možnost je ale zatím dostupná jen pro FaceTime hovory, nikoli ty klasické, i když zde tuto možnost také vidíte.

.