Zavřít reklamu

Praktické využití rozšířené reality v aplikacích má opravdu velmi bohaté možnosti. V následujících dílech našeho pravidelného seriálu o AR aplikacích si postupně představíme nejlepší softwarové nástroje všech možných typů, které vám s pomocí rozšířené reality dovedou zjednodušit nebo zpříjemnit život.

Měření

Nativní aplikace Měření od Applu slouží k měření skutečných předmětů, rozměrů objektů, výšek objektů či osob s pomocí fotoaparátu iPhonu či iPadu. Aplikace nabízí funkci automatického měření pravoúhlých předmětů nebo třeba možnost kreslení čar a jejich měření ve vodorovném i svislém směru. Naměřené hodnoty lze ukládat do dalších nativních aplikací od Applu nebo sdílet obvyklými způsoby.

SketchAR

Vzpomínáte si, jak jste jako děti překreslovali obrázky na papír po přiložení na sklo? Podobným způsobem můžete kreslit také s pomocí aplikace SketchAR. Ta využívá počítačové vidění a rozšířenou realitu k tomu, aby vám pomohla přenést (nejen) na papír přesně to, co potřebujete. Stačí jen správně dodržet potřebné světelné podmínky a požadavky na povrch, a správně zafixovat místo, na které budete kreslit. Součástí aplikace jsou také podrobné návody krok za krokem, SketchAR slibuje, že vás naučí kreslit všechno možné od zvířat přes graffiti až po anime. Aplikace je ke stažení zdarma, po uplynutí zkušební zaplatíte 139 korun měsíčně.

Dance Reality

Chtěli byste se naučit tančit, ale nemá vás kdo učit? Můžete si přizvat na pomoc aplikaci Dance Reality. Aplikace s pomocí rozšířené reality vytvoří vašeho vlastního virtuálního tanečního lektora přímo u vás doma. Lekce si můžete rozvrhnout přesně tak jak, jak vám to bude vyhovovat. Na podlaze pak můžete přes displej – respektive fotoaparát – vašeho iPhonu sledovat taneční kroky, kterými se musíte řídit. Rychlost i četnost tanečních lekcí si v Dance Reality přizpůsobujete svým potřebám, v nabídce je trénink pro jednotlivce i pro páry. Aplikace je ke stažení zdarma, taneční lekce k jednotlivým stylům vás jednorázově vyjdou na 129 korun.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více