Zavřít reklamu

Stejně jako každý týden jsme si i tentokrát pro vás připravili výběr rozšíření pro webový prohlížeč Google Chrome, která nás nějakým způsobem zaujala.

Diigo Web Collector – Capture and Annotate

Rozšíření s názvem Diigo Web Collector vám poskytne vše, co potřebujete při správě a ukládání webových stránek. Tento šikovný nástroj nabízí funkci záložek, archivace, ale také pořizování screenshotů a jejich anotace. K vybraným webovým stránkám můžete přidávat vaše vlastní poznámky, virtuální samolepicí štítky, připomínky, a také je libovolně sdílet.

Rozšíření Diigo stáhnete zde.

Lightshot

S pořizováním screenshotů webových stránek v prostředí prohlížeče Google Chrome na vašem Macu vám umí skvěle pomoci také rozšíření s názvem Lightshot. Lightshot vám umožní pořídit snímek celé webové stránky i její části, a rovnou také vámi pořizený snímek upravit. Toto rozšíření nabízí také funkci, díky které můžete vyhledat podobně vypadající screenshoty, a umožní vám je také ukládat na disk nebo nahrát na cloudové úložiště.

Rozšíření Lightshot stáhnete zde.

Screencastify

Pokud namísto snímku obrazovky potřebujete pořídit spíše její videozáznam, můžete k tomuto účelu využít rozšíření Screencastify. S jeho pomocí můžete v Chromu na Macu během několika málo okamžiků vytvořit, upravit a sdílet nahrávky webových stránek. K vašim nahrávkám můžete připojit hlasový doprovod, přidat záznam z webkamery vašeho Macu, nebo třeba vytvářet anotace.

Rozšíření Screencastify stáhnete zde.

Chrome Audio Capture

Rozšíření s názvem Chrome Audio Capture vám umožní zachytit audio stopu, přehrávanou na právě otevřené kartě. Zachycenou audio stopu následně umí automaticky uložit jako zvukový soubor na váš počítač, a to ve formátu MP3 nebo WAV. Chrome Audio Capture umí také zachytit audio z více karet prohlížeče Google Chrome naráz.

Rozšíření Chrome Audio Capture stáhnete zde.

.