Zavřít reklamu

Po týdnu vám opět přinášíme naši pravidelnou rubriku, ve které vám představujeme nejrůznější zajímavá a užitečná rozšíření pro webový prohlížeč Google Chrome. Tentokrát půjde například pro nástroje pro pořizování snímků obrazovky, dojde ale také na rozšíření pro převod psaného textu na řeč nebo správu mezipaměti.

GoFullPage

Pořizujete na vašem Macu screenshoty webových stránek, a potřebovali byste někdyDíky rozšíření s názvem GoFullPage budete moci snadno, rychle a bez jakýchkoliv zbytečných akcí navíc pořídit v Google Chrome na vašem Macu snímek celé webové stránky, otevřít jej v samostatné kartě prohlížeče a také daný screenshot uložit ve formátu JPG nebo PDF.

GoFullPage
Zdroj: Google

Rozšíření GoFullPage stáhnete zde.

Clean Master

Rozšíření s názvem Clean Master vám umožní v prohlížeči Google Chrome na vašem Macu jednoduše, spolehlivě a rychle pročistit jeho mezipaměť. Clean Master vám umožní jedním jediným kliknutím vyčistit mezipaměť, soubory cookies a další obsah, a zrychlit tím chod vašeho prohlížeče. S pomocí Clean Master můžete také dokonale promazat historii vašeho prohlížeče a mnoho dalšího.

Rozšíření Clean Master stáhnete zde.

Bullet Journal

Rozšíření s názvem Bullet Journal jistě uvítají všichni uživatelé, kteří si v průběhu svého dne vedou denní zápisky, seznamy úkolů, plánují, nebo zkrátka jen zaznamenávají své myšlenky. Rozšíření Bullet Journal je virtuální verzí populárního “tečkovaného” bullet journalu, která se stane užitečnou součástí vašeho webového prohlížeče. Rozšíření Bullet Journal umožňuje také spolupráci s dalšími uživateli.

Rozšíření Bullet Journal stáhnete zde.

Text to speech for productivity

Jak název napovídá, nabízí rozšíření s názvem Text to Speech možnost převodu psaného textu v prostředí prohlížeče Google Chrome na vašem Macu do mluvené podoby. Funkce je dostupná také v offline režimu, rozšíření nabízí podporu pro dokumenty ve formátu txt, doc a pdf. Můžete si zvolit rychlost čtení, vyznění hlasu, nebo třeba možnost stažení či smazání audia.

Rozšíření Text to speech for productivity stáhnete zde.

Edit and Send Screenshot

S pomocí tohoto rozšíření můžete v prostředí webového prohlížeče Google Chrome na vašem Macu různými způsoby pořizovat snímky obrazovky, ale také je rovnou všemožně upravovat, přidávat text nebo třeba šipky. Můžete pořídit jak snímek obrazovky, tak i celé webové stránky, doplnit o vysvětlivky, nákresy a další obsah, a poté pohodlně různými způsoby sdílet.

Rozšíření Edit and Send Screenshot stáhnete zde.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.