Zavřít reklamu

Stejně jako každý víkend jsme si i tentokrát pro vás připravili výběr rozšíření pro webový prohlížeč Google Chrome, která nás nějakým způsobem zaujala. Rozšíření stáhnete tak, že kliknete na jeho název.

Web Archives

Čas od času se může stát, že budete potřebovat obnovit některou ze starších verzí webových stránek. S touto záležitostí vám umí skvěle a účinně pomoci rozšíření s názvem Web Archives, které ke svému fungování využívá nástroje Wayback Machine, Archive.is a Google. Rozšíření funguje i z kontextového menu poté, co na vybraný odkaz kliknete pravým tlačítkem myši.

Shazam

Nástroj s názvem Shazam jistě není třeba dlouhosáhle představovat, a zejména majitelé jablečných smartphonů jej jistě velmi důvěrně znají. Na Macu můžete v prostředí prohlížeče Google Chrome pro změnu použít stejnojmenné rozšíření, s jehož pomocí můžete snadno a rychle identifikovat právě přehrávanou skladbu, zobrazit její text, procházet historii rozpoznávání a mnohem více.

LINER

Rozšíření s názvem LINER vám umožní procházet webové stránky, přičemž si můžete nechat zobrazit části, které ostatní uživatelé považovali za důležité či přínosné a zvýraznili je. Díky tomu dokážete relevantní informace najít mnohem snáze, spolehlivěji a rychleji. S pomocí tohoto rozšíření můžete také sami zvýrazňovat části webu nebo PDF souborů.

Doodle Jump Original

Čas od času je potřeba se také odreagovat a pobavit se. V prostředí prohlížeče Google Chrome na vašem Macu vám s tím může pomoci rozšíření s názvem Doodle Jump Original. Zahrajte si známou, roztomilou a zábavnou online plošinovku plnou běhání a skákání, ale dejte si pozor – je vysoce návyková.

Copyfish

Kopírování textu jako takového není na webových stránkách až takový problém. Co když ale chcete pracovat s textem, který se nachází na videu nebo třeba na fotografiích? V takovou chvíli vám jistě přijde vhod rozšíření s názvem Copyfish. S pomocí tohoto šikovného a užitečného nástroje můžete kopírovat, vkládat a dokonce i překládat texty, které se nachází na obrázcích, videích, ale třeba také v PDF dokumentech.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.