Zavřít reklamu

Po týdnu vám na stránkách Jablíčkáře opět přinášíme přehled zajímavých rozšíření pro webový prohlížeč Google Chrome. V dnešním článku najdete například rozšíření pro vytvoření vlastní stránky v Chromu, pořizování screenshotů nebo pro dokonalé pročištění historie prohlížení a vyhledávání.

Momentum

Rozšíření s názvem Momentum vám umožní nahradit stránku pro novou kartu v prohlížeči Chrome nahradit vlastní stránkou, kterou si můžete přizpůsobit na maximum – můžete si na ni přidat například seznamy úkolů, fotografie, citáty, údaje o předpovědi počasí, nebo třeba nejrůznější odkazy. Momentum vám může v Chromu posloužit jako rozcestník pro vaše plány a úkoly.

Rozšíření Momentum stáhnete zde.

Additor

Na stránkách Jablíčkáře jsme vám v rubrice, věnované rozšířením pro prohlížeč Chrome, představili již několik nástrojů pro zvýraznění a anotaci webových stránek, blogů nebo třeba PDF dokumentů v prostředí webového prohlížeče Chrome. Jedním z takových rozšíření je Additor, s jehož pomocí můžete zvýrazňovat části webu nebo PDF dokumentu. Additor je výborným pomocníkem například pro studenty, ale také vývojáře, editory a řadu dalších.

Rozšíření Additor stáhnete zde.

Fireshot

Rozšíření s názvem Fireshot vám v prostředí webového prohlížeče Google Chrome umožní snadno, rychle a spolehlivě pořídít snímek celé webové stránky. Screenshot, který pořídíte s pomocí rozšíření Fireshot, můžete poté dále upravovat nebo převádět do různých formátů. Fireshot spolupracuje také se službou Gmail, do které můžete přímo odesílat pořízene snímky obrazovky.

Rozšíření Fireshot stáhnete zde.

Click & Clean

Rozšíření Click & Clean je skvělým pomocníkem pro všechny, kteří za sebou po procházení internetu na Chromu potřebují zamést pokud možno všechny stopy. Jediným kliknutím okamžitě odstraníte údaje o zadaných URL adresách, mezipaměť, cookies, nebo třeba historii stahování a prohlížení. Kromě toho vám toto rozšíření skvěle poslouží jako nástroj pro detekci případného malwaru i pro práci s diskem.

Rozšíření Click & Clean stáhnete zde.

ColorPick EyeDropper

Narazili jste při brouzdání po internetu na webovou stránku, na které vás zaujal barevný prvek, a chtěli byste tento odstín použít pro své vlastní účely? Pomůže vám rozšíření s názvem ColorPick EyeDropper. S pomocí tohoto rozšíření můžete snadno načíst všechny potřebné hodnoty a poté je použít například při tvorbě vašich vlastních webových stránek a při práci s designem.

Rozšíření ColorPick EyeDropper stáhnete zde.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více