Zavřít reklamu

Může se to zdát sice skoro až k nevíře, ale Vánoce jsou prakticky tu a to znamená jediné – je nejvyšší čas na obstarání si dárků pro vaše blízké. Pokud je mezi nimi někdo, kdo si libuje ve využívání HomeKitového příslušenství do chytré domácnosti, pokusíme se vás na dárky pro něj inspirovat v řádcích níže. Vybrali jsme totiž pár v naších očích zajímavých kousků, které by mohly potěšit. Hned na úvod se nicméně sluší dodat, že se jedná spíš o produkty pro již založenou chytrou domácnost. V následujících řádcích proto nenaleznete například Apple TV či HomePody pro tvorbu domácí centrály a tak podobně.

Chytrý zámek Yale Linus

Chytrá domácnost se těší obří oblibě zejména kvůli tomu, že je zaměřena na usnadnění života lidí a to ideálně ve všech možných směrech – například tedy i v možnosti nechat klíče doma a nechat si dveře odemykat pomocí chytrých technologií. Na trhu existuje relativně dost chytrých zámků, avšak většina vyžaduje relativně velký zásah do vložky dveří například ve formě její výměny. A právě proto mě osobně velmi zaujal zámek Yale Linus, který lze na dveře namontovat bez zásahu do cylindrické vložky, jelikož k odemykání využívá stále váš klasický klíč. Jediné, co musíte udělat, je jej namontovat zevnitř dveří (takže ideální jsou zejména dřevěné) a pak už si jen užívat odemykání pomocí iPhonu či automatizací HomeKitu. Parádní je pak i to, že lze i nadále využívat klasické klíče, byť samozřejmě u vložek, které dvojité zastrčení umožňují. Třešinkou na dortu je pak fakt, že tento chytrá zámek vypadá designově opravdu hezky a nenápadně. 

Produkt můžete zakoupit zde

Meteostanice Netatmo Smart Home Weather

Pokud má váš blízký zálibu ve sledování svého okolí z hlediska teploty, vlhkosti, úrovně CO2 a tak podobně, líbit by se mu mohla chytrá meteostanice z dílny Netatma. Ta totiž tyto i další spousty funkcí nabízí a to zabalené v líbivém minimalistickém kabátku. Netatmo je navíc velmi silné nejen v HomeKit kompatibilitě, ale taktéž v přehledné aplikaci v českém jazyce, která jej umožňuje různě spravovat a ze které se dozví člověk další spousty informací. Uživatele jsou s ním rovněž spokojeni díky jeho přesnosti měření či tomu, že v námi doporučovaném setu naleznete modul dovnitř i ven, takže je sledování okolí skutečně komplexní záležitostí. 

Produkt můžete zakoupit zde

Termostatické hlavice Netatmo Smart Radiator Valves

V posledních týdnech rezonuje (nejen) v České republice jako jedno z nejžhavějších témat topení, respektive pak strmě se zvedající cena energií. Částečným řešením tohoto problému a zároveň hezkým vánočním dárkem, který dodá každému interiéru solidní styl, jsou chytré termostatické HomeKit hlavice Netatmo Radiator Valves. Jedná se o designově velmi pěkně zpracované kousky, které lze zjednodušeně řečeno naprogramovat tak, aby automaticky přitápěly nebo naopak ztlumovaly radiátory a tím šetřily energii. Pro fajnšmekry pak Netatmo vyrábí i chytrý termostat, který s hlavicemi komunikuje a který by měl zajistit ještě větší úsporu energie a tedy i peněz. Cena není sice nejnižší, ale peníze by se měly po nějaké době vrátit. 

Produkt můžete zakoupit zde

Detektor kouře

A u produktů od Netatma ještě chvíli zůstaneme, jelikož jimi lze domácnost vybavit s trochou nadsázky od půdy až po sklep. Dalším fajn pomocníkem domů je HomeKit detektor kouře Smart Smoke Alarm. Ten mám doma i já a musím říci, že jsem z něj zatím nadšen. Jeho citlivost na detekci kouře je opravdu skvělá a alarm, který spustí po jeho zaznamenání, by probudil s trochou nadsázky i mrtvého. Samozřejmostí je pak notifikace na telefon nebo třeba výdrž baterie 10 let. Osobně se mi produkt líbí i designově či z hlediska údržby – dobrých 10 let na něj totiž není třeba díky nízké spotřebě energie sáhnout. Nevýhodou je však to, že jakmile se baterie vybijí, měl by být vyměněn za zcela nový. Každopádně se jedná o produkt, který není příliš drahý a za klid na duši rozhodně stojí. 

Produkt můžete zakoupit zde

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Chytrá domácí kamera

Posledním kouskem, který si od Netatma v našem výběru představíme, je domácí kamerka disponující podporou detekce pohybu a zvuku či nočním viděním. Zkrátka a dobře, jedná se o kousek, který když si doma zapojíte, budete vědět rázem o všem, co se tam šustne a to samozřejmě na dálku. Ke kamerce se totiž lze připojit i v rámci klasického internetu, nikoliv jen z vnitřní sítě domácnosti. Využívat jí tedy můžete klidně i pro hlídání, respektive monitorování vašich domácích mazlíčků či dětí, na dovolených pak zase pro hlídání toho, zda vás někdo nevykradl. 

Produkt můžete zakoupit zde

Nanoleaf Shapes Triangles

V našem výběru neopomeneme ani milovníky hrátek se světli. Skutečně zajímavou světelnou show lze totiž vykouzlit díky Nanoleaf Spahes Triangles, které si lze na stěnu přidělat v naprosto jakémkoliv tvaru a pak je rozzářit například do rytmu hudby či videa. Designově se navíc jedná i ve vypnutém stavu o poměrně zajímavý prvek, který má rozhodně čím zaujmout. Asi vás proto nepřekvapí, že se toto řešení těší mezi uživateli velké a především pak dlouhodobé popularitě. Ostatně, pokud sledujete YouTube, bylo by velmi překvapivé, kdybyste ještě na youtubera, který za sebou Nanoleaf neměl, nenarazili. 

Produkt můžete zakoupit zde

Měřič vody EVE Aqua

Posledním tipem našeho výběru dokážete zaujmout všechny vášnivé zahradníky. Je jím totiž EVE Aqua, což je de facto měřič vody, díky kterému bude mít váš blízky o jejím využití skvělý přehled. Kromě toho však lze využít tuto vychytávku například i pro ovládání postřikovačů a tak podobně – tedy samozřejmě v případě, že jsou postaveny jakožto chytré. I “základní” využití v podobě měření vody ale určitě není na škoda – kor když ceny všeho letí vzhůru a člověk nějaký ten přehled o své spotřebě mít zkrátka chce. 

Produkt můžete zakoupit zde

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více