Zavřít reklamu

Za okny sice začal padat sníh, pro náruživé zahradníky to ale konečnou neznamená. Z chytrého zahradničení se v posledních letech stala kratochvíle, kterou si může dovolit už skoro každý. Pokud máte mezi svými blízkými někoho, kdo by si rád vyzkoušel pěstování rostlin s pomocí moderních technologií, přinášíme tipy na přesně takové dárky.

Xiaomi Mi Temperature and Humidity Monitor 2 White – sensor teploty a vlhkosti

K tomu, abyste měli přehled o tom, jak se daří vašim pokojovým rostlinám, potřebujete spolehlivý teploměr. A právě takový nabízí čínské Xiaomi. Přístroj vám kromě teploty spolehlivě ukáže i vlhkost v ovzduší. Existuje navíc možnost nastavit si notifikace pro případ, že jakýkoliv sledovaný ukazatel překročí vámi stanovenou hranici.

Produkt můžete zakoupit zde

 

Mi teploměr

Immax NEO LITE Smart zavlažovací systém WiFi

Rutinní záležitosti v podobě zavlažování zahrady si přímo říkají o efektivní automatizaci. S takovou přichází chytrý zavlažovací systém od společnosti Immax. Systém se připojí na vaši domácí wi-fi síť a kromě předem nastavených scénářů zavlažování vás může pomocí aplikace dokonce informovat i o tom, kolik vody spotřebujete. Třešínkou na dortu je kompatibilita s běžně používanými hlasovými asistenty.

Produkt můžete zakoupit zde

Aquanax Rainpoint AQRP003 – Smart WiFi domácí zavlažovací set

Pro všechny zimní zahrady a balkony si společnost Aquanax připravila speciální zavlažovací systém do vnitřních prostorů. Samozřejmostí je opět možnost plánovat zavlažovací cykly pomocí propojené aplikace. Součástí balení je vše potřebně včetně sady hadiček a kapátek, které vám pomohou zavést vodu na všechna potřebná místa.

Produkt můžete zakoupit zde

Click And Grow Smart Garden 3

Pokud se chcete ponořit do světa chytrého zahradničení, vaší perfektní vstupenkou bude základní sada Click and Grow. Do této sady se vejdou tři rostlinky ve speciálním substrátu. Součástí balení jsou rovnou i tři semínka bazalky, takže vám v chytrém zahradničení nic nebrání. Do květináče pouze postupně doplňujete vodu a on se o samotné pěstování postará již sám.

Produkt můžete zakoupit zde

Chytrý květináč Pret a Pousser Lilo Connect UE

Pokud se chce někdo z vašich blízkých pustit do chytrého zahradničení, přitom ale upřednostňuje klasičtější vzhled, určitě je potěšíte chytrým květináčem od společnosti Pret a Pousser. Ten si zakládá na designovém vzhledu, který připomíná klasické květináče. Bylinky a zeleninu v něm vypěstuje bez jakékoliv zvláštní péče během jednoho měsíce.

Produkt můžete zakoupit zde

Chytrý květináč Aspara Nature Smart Grower

Pro ty, co chtějí povznést úroveň chytrého zahradničení na vyšší úroveň, nabízí společnost Aspera svůj chytrý květináč Nature Smart Grower. Do designového produktu se vám vejde až šestnáct jednotlivých rostlinek. Miniaturní zahrádku si tak můžete pěstovat klidně ve vašem obýváku. Nature Smart Grower si vystačí pouze s vodou s živinami a všechna důležitá data můžete sledovat v přidružené aplikaci.

Produkt můžete zakoupit zde

Chytrá sekačka Gardena Sileno Smart Life 750

Kdo by nechtěl mít krásně upravovaný trávník bez práce? Na co byste si v minulosti museli objednat specialistu, nebo sami vzít do rukou rachotící sekačku, dnes ale zvládnou sekačky autonomní. Model Sileno od společnosti Gardena používá k upravování porostu tři ocelové břity, které dokážou trávník zastřihnout na vámi požadovanou délku až pěti centimetrů.  Je vhodná k úpravám středně velkých zahrad a na jedno nabití zvládne sekat až šedesát pět minut.

https://www.alza.cz/hobby/gardena-sileno-smart-life-750-d5556172.htm

.