Zavřít reklamu

Vánoce se blíží. Někteří z nás jsou na ně naladění snad již od konce listopadu, jiní se zase ne a ne dostat do té správné vánoční nálady. Ať už patříte do kterékoliv ze jmenovaných skupin, určitě vám neuškodí zpříjemnit si sváteční dny nějakým zajímavým pohodovým vánočním playlistem. Hudební streamovací služba Apple Music nabízí skutečně pro každého něco.

Christmas Pop Hits

Patříte mezi milovníky popu? Pak by ve vaší knihovně v Apple Music rozhodně neměl chybět playlist s všeříkajícím názvem Christmas Pop Hits. Nechybí zde vánoční hitovky od interpretů, jako je třeba Ariana Grande, Kelly Clarkson, Wham nebo Mariah Carey. Nudy se rozhodně bát nemusíte, protože playlist nejenže čítá obrovské množství skladeb, ale je také neustále aktualizován.

Playlist Christmas Pop Hits si můžete pustit zde.

Essential Christmas

Pokud máte rádi výlety do hudební historie, pak zajísté oceníte playlist s názvem Essential Christmas. Pokud si jej zvolíte, bude vám do uší hrát například Nat „King“ Cole, Chuck Berry, The Ronettes, Frank SInatra nebo Beach Boys. Tvrůci tohoto playlistu ale nezapomínali ani na současné interprety nebo na staré dobré Wham.

Playlist Essential Christmas si můžete poslechnout zde.

100 Greatest Christmas Songs Ever

Je vůbec k názvu tohoto playlistu zapotřebí něco dodávat? Pokud hledáte oblíbenou nenáročnou vánoční klasiku, která je osvědčená snad po celém světě a která neurazí, můžete s jistotou sáhnout po playlistu s názvem 100 Greatest Christmas Songs Ever. Figuruje zde třeba Michael Bublé, Eagles, Elton John, Whitney Houston nebo například Bruce Springsteen. Ti všichni vám spolu s dalšími naservírují více než pět hodin vánočních skladeb.

Playlist 100 Greatest Christmas Songs Ever si můžete poslechnout zde.

Classical Christmas

Pokud dáváte přednost spíše instrumentální i vokální klasické hudbě, určitě v Apple Music sáhněte po playlistu s názvem Classical Christmas. Jakmile si jej pustíte, můžete se ponořit do úchvatných tónů celosvětově proslulých skladeb, které neodmyslitelně patří k Vánocům. Čeká vás zde například suita z Louskáčka, pár klasických koled v podání pěveckých sborů i jednotlivců, a nechybí ani oblíbené Adeste Fideles v podání legendárních tří tenorů.

Playlist Classical Christmas si můžete poslechnout zde.

Alba s českými vánočními koledami

Pokud si budete chtít na Apple Music pustit české vánoční koledy, nezbyde vám nic jiného, než si sestavit vlastní playlist – podělit se o něj můžete s ostatními třeba v komentářích pod tímto článkem. Alb s českými koledami je naštěstí v Apple Music dostatek, ať už v podání různých českých umělců, pěveckého sboru Bambini di Praga, Marty Kubišové nebo třeba Karla Gotta.

.