Zavřít reklamu

Vánoce jsou konečně tady a spolu s nimi pro mnohé také chvíle odpočinku a zaslouženého volna. Pokud pátráte, čím byste si mohli sváteční čas ještě více zpříjemnit, můžete si pustit některý z vánočních filmů na iTunes, které vám nabízíme v tomto článku.

Sám doma

Rodina Petera McCallisterova se chystá na Vánoce do Paříže společně s rodinou Franka McCallistera. Ráno zaspí a odjíždějí v příšerném zmatku. Kevinova matka Kate stále přemýšlí, na co zapomněla, a až v letadle jí dojde, že s nimi neletí Kevin… V Paříži se snaží Kate dovolat domů a požádá o pomoc i policii. Kate zůstává sama na letišti a čeká na místo v jakémkoliv letu domů do Chicaga. Kevin se mezitím probudí do tichého domu, a když zjistí, že je doma sám, začne se radovat a dělat všechno, co normálně nesmí. Jenže jeho radost záhy vystřídá strach, když se do domu snaží dostat lupiči. Kevin v jednom z nich pozná policistu, který se u nich večer vyptával na to, kdy a kam cestují…

 • 59,- vypůjčení, 79,- zakoupení
 • Angličtina, čeština, české titulky

Film Sám doma pořídíte zde.

Polární expres

U vlaku je jedno, kam jede. Hlavní je nebát se nastoupit. O Štědrém večeru poté, co šlo celé město spát, nastoupí chlapec do čekajícího tajemného vlaku — Polárního expresu. Když chlapec dorazí na Severní pól, nabídne mu Santa Claus, ať si vybere libovolný dárek. Chlapec chce jen rolničku z postroje Santova soba. Cestou domů ale rolničku ztratí. O vánočním ránu ji najde pod stromečkem, a když s ní zatřese, vydá ten nejkrásnější zvuk, jaký kdy slyšel. Jeho matka rolničku obdivuje, ale je smutná, že je rozbitá … zvuk rolničky totiž slyší jen ti, kdo opravdu věří.

 • 129,- zakoupení
 • Angličtina, čeština, české titulky

Film Polární expres pořídíte zde.

Ukradené Vánoce Tima Burtona

Nenechte si ujít tradičně netradiční film Tima Burtona! Kostlivého krále Halloweenu Jacka Skellingtona už nebaví jenom strašit a děsit. Chtěl by mezi lidmi šířit radost z Vánoc. Jenomže jeho radostné snažení má dva háčky – děti se ho bojí, a Vánoce má na starosti Santa Claus. Vychutnejte si geniální hudbu skladatele Dannyho Elfmana. Nechte před sebou rozehrát hru talentu a fantazie Tima Burtona a Henryho Selicka, jejichž postavy ožívají v děsivě krásném animovaném muzikálu.

 • 59,- vypůjčení, 329,- zakoupení
 • Angličtina, čeština

Film Ukradené Vánoce Tima Burtona pořídíte zde.

Zahulíme, uvidíme 3

Je to šest let, co se Kumar s Haroldem přestali přátelit. Z Harolda se stal úspěšný podnikatel, přestal kouřit trávu a oženil se s přítelkyní Marií. Kumar pořád žije ve svém zanedbaném bytě a jeho těhotná přítelkyně Vanessa ho opustila. Maria a Harold mezitím chystají vánoční oslavy a dozvědí se, že Mariin otec Perez i s dalšími příbuznými zůstanou na celé svátky. Pan Perez nemá Harolda rád, přináší i přes jeho protesty vánoční stromek a začne mu vyprávět, jak ho osm let pěstoval. Rodina odchází do kostela poté, co Harold slíbí, že stromek nazdobí. Mezitím ale přináší pošťák do Kumarova bytu balíček, jehož adresátem je Harold. A tak se Kumar rozhodne balíček doručit

 • 59,- vypůjčení, 129,- zakoupení
 • Angličtina

Film Zahulíme, uvidíme 3 pořídíte zde.

Smrtonosná past

Policista John McClane přilétá na Vánoce do Los Angeles za svou manželkou Holly a dětmi. Holly pracuje pro japonskou společnost Nakatomi, v jejímž mrakodrapu se právě koná vánoční večírek. Holly odešla z New Yorku za prací, zatímco John tam zůstal. Nyní zjišťuje, že Holly používá v práci své jméno za svobodna. Jde se do koupelny upravit a mezitím do budovy přijíždějí ozbrojení muži. Zabijí strážce, uzamknou výtahy, všechny vchody a odpojí telefony. Potom proniknou na večírek a John z koupelny zaslechne střelbu. Podaří se mu nepozorovaně utéct do vyššího patra, kam později útočníci odvedou ředitele společnosti Nakatomi. Chtějí po něm přístupové heslo k počítači, který mimo jiné řídí trezor, ze kterého chtějí ukrást dluhopisy v hodnotě stovek milionů…

 • 59,- vypůjčení, 79,- zakoupení
 • Angličtina, čeština

Film Smrtonosná past pořídíte zde.

Love Actually

Příběh nás zavede do Londýna, pár týdnů před Štědrým dnem a začne pomalu rozvíjet osm různých příběhů, jejichž protagonisté jsou více či méně spříznění, jsou přátelé, příbuzní atd. Například budeme mít možnost sledovat osudy britského premiéra, který se zamiluje do jedné ze členek personálu, muže, který chová city k manželce svého nejlepšího kamaráda, jedenáctiletého kluka, který prožívá svou první lásku nebo ženy, která bezmezně podlehne kouzlu svého spolupracovníka. Tyto londýnské životy a lásky se setkají, smísí a nakonec vše vyvrcholí na Štědrý večer s romantickými, dráždivými a komickými důsledky pro všechny zúčastněné.

 • 59,- vypůjčení, 149,- zakoupení
 • Angličtina

Film Love Actually pořídíte zde.

Pelíšky

Příběhy jedné historické generace – stárnoucích rodičů, dospívající mládeže a malých dětí. Děj je zasazen do konce šedesátých let – podzim 67 až léto 68 s krátkým epilogem přesahujícím do let sedmdesátých. Pražská vilová čtvrť Hanspaulka, jemná poetika a humorná nadsázka jsou charakteristické pro mozaikové vyprávění paralelních životních osudů tří generací mužů a žen ve zvláštním období našich dějin v roce 1968.

 • 59,- vypůjčení, 179,- zakoupení
 • Čeština

Film Pelíšky pořídíte zde.

Tři oříšky pro Popelku

Pohádka Václava Vorlíčka Tři oříšky pro Popelku se od doby svého vzniku zařadila mezi špičku naší pohádkové filmové klasiky. Scenárista František Pavlíček, jenž v té době nemohl veřejně pracovat, a proto jej v titulcích zastoupila Bohumila Zelenková, vycházel z pohádky Boženy Němcové. Titulní postavu však pojal odlišně od známých světových zpracování. Popelka, žijící v ústrkách na statku své macechy, je emancipovaná, jezdí na koni, střílí z kuše a o prince usiluje horlivěji než bylo do té doby zvykem. Jistým posunem je i zvolená roční doba – zima a využití humorných situací. Film vznikl v koprodukci s NDR, čeští filmaři se tedy museli přizpůsobit a pohádku více „internacionalizovat“. To se projevuje nejen účastí německých herců, ale například i ve stylizovaných kostýmech Theodora Pištěka.

 • 59,- vypůjčení, 249,- zakoupení
 • Čeština

Film Tři oříšky pro Popelku pořídíte zde.

Louskáček a Čtyři říše

V kouzelném příběhu od studia Disney inspirovaném klasickým příběhem o Louskáčkovi, chce dívka Klára klíč, který otevře skříňku, jež skrývá dar od její zesnulé matky. Zlatá nit, kterou napne její kmotříček Drosselmeyer o Štědrém večeru, ji k tomu klíči zavede. Jenže ten v mžiku zmizí do záhadného a fantastického paralelního světa. Právě tam se Klára setká s vojákem a louskáčkem Filipem, armádou myší a regenty, kteří spravují tři říše. Klára s Filipem musí vstoupit do Čtvrté říše, kde panuje krutá matka Perníkářka, získat Klářin klíč a pokud to bude možné vrátit nestabilnímu světu harmonii.

 • 59,- vypůjčení, 279,- zakoupení
 • Angličtina, čeština

Film Louskáček a Čtyři říše pořídíte zde.

Black Christmas

Studentka Reily (Imogen Poots) má po lehce traumatickém zážitku ze střetu s opačným pohlavím pifku na všechny chlapy a její spolubydlící na koleji ji v tom mohutně podporují, protože od čeho jiného jsou kámošky, že? Všechny se těší, jak si užijí vánoční svátky ve vyprázdněném univerzitním kampusu, z něhož většina studentů odjela strávit prodloužené volno s rodinami. I proto, že kvůli nevraživosti vůči opačnému pohlaví začalo být tohle sesterstvo dost nepopulární. Dokonalou idylu plnou sněhu a blikajících světel naruší série znepokojivých textových zpráv, která jim začne chodit na mobily. Následně jedna z nich zmizí a další zavraždí maskovaný útočník. Než si Reily a ostatní dívky uvědomí, že jim všem jde o život, ztratí jakoukoliv naději na únik. Mají jen dvě možnosti – pasivně čekat, než si smrt přijde i pro ně, nebo se postavit na odpor. Klíčová otázka zní, kdo proti nim vlastně stojí, a jestli můžou věřit některému z kluků, kteří jim přišli na pomoc.

 • 149,- zakoupení
 • Angličtina, české titulky

Film Black Christmas pořídíte zde.

.