Zavřít reklamu

Od Vánoc nás dělí už jen poslední týdny. Prakticky tak lze říct, že máte téměř poslední příležitost pro nákup dárků pro vaše nejbližší. Jestli si ale s výběrem nevíte rády a máte ve svém okolí jablíčkáře, který je zároveň příležitostným či vášnivým cyklistou, pak pro vás máme hned 10 skvělých tipů. V tomto článku se proto zaměříme na nejlepší vánoční smart dárky pro jablíčkáře cyklisty. Pro lepší přehlednou jsou seřazeny do kategorií podle ceny.

Do 500 Kč

Tvrzené sklo AlzaGuard

I přes sebevětší opatrnost existuje riziko pádu zařízení a jeho následné poškození. To platí zejména v případě mobilních telefonů. Ty se během posledních let dočkaly poměrně zásadního posunu vpřed, a to zejména v oblasti displeje, výkonu a fotoaparátů. Není se proto čemu divit, že právě displej je dnes jednou z nejdražších komponent jablečných telefonů. Jeho oprava v případě poškození tak může vyjít na několik tisíc korun. Naštěstí existuje poměrně jednoduchá a cenově dostupná prevence – kvalitní tvrzené sklo.

alzaguard sklo

Tvrzené sklo zvyšuje odolnost displeje a zajišťuje pohlcení případného poškození při pádu. S takovouto situací se může setkat doslova každý cyklista. Stačí například špatně uchytit iPhone k držáku a problém je rázem na světě. V poměru cena/výkon jasně dominují tvrzená skla značky AlzaGuard, která lze sehnat za velice férové ceny. Stačí jen zvolit model iPhonu, pro který sklo potřebujete a máte hotovo.

Tvrzené sklo AlzaGuard pro iPhone zakoupíte zde

Kvalitní kryt

S tvrzeným sklem jde ruku v ruce i ochranný kryt. Ten plní prakticky stejnou funkci a zajišťuje, aby iPhone předešel případnému poškození. Naopak ale nechrání displej, nýbrž záda a celkově tělo samotného zařízení, a to i před škrábanci. Ostatně proto se jedná o nepostradatelné příslušenství pro všechny cyklisty. Na trhu se samozřejmě nachází řada nejrůznějších ochranných krytů, které se od sebe mohou odlišovat nejen vzhledem, ale také odolností či například i podporou pro MagSafe. Za rozumnou cenu jsou k dostání kryty a obaly značky AlzaGuard, které jsou k dostání již od 49 Kč.

Ochranný kryt AlzaGuard pro iPhone zakoupíte zde

AlzaGuard case

Vodotěsné pouzdro a držák

Vodotěsné pouzdro a držák v jednom od Swisstenu. Jedná se o perfektní doplněk pro každého cyklistu, který chce mít při jízdě telefon v bezpečí, a zároveň mít kompletní přehled o příchozích notifikacích, času a dalších věcech. Právě s tím si pouzdro hravě poradí. Stačí jej připevnit na rám kola, vložit do něj iPhone a je hotovo. Tento produkt je určen pro telefony s úhlopříčkou 5,4″ až 6,7″. Hravě si tedy poradí s jakýmkoliv dnešním iPhonem, případně i s konkurenčními chytrými telefony. Samozřejmě to nejdůležitější je, že je zároveň i plně voděodolný a ochrání tak zařízení například i před deštěm. Skvělým plusem je pak také vnitřní kapsa.

Swissten vodotěsné pouzdro zakoupíte zde

Do 1000 Kč

Mechanický držák SP Connect

Mezi cyklisty se velké popularitě těší mechanický držák SP Connect Bike Bundle II Universal Interface, který se vyznačuje zejména silným uchycením. Samotný držák stačí jen připevnit k řídítkům a do něj následně mechanicky zacvaknout iPhone. K tomu ale musí být telefon přizpůsoben. Součástí balení je proto samolepící držák, který už jen stačí nalepit na současný kryt. Podstatně oblíbenější alternativou je použití specifického krytu od stejné značky. Tyto kryty jsou totiž přímo uzpůsobeny k tomu, aby je šlo mechanicky přicvaknout k samotnému držáku, díky čemuž nabízejí ještě silnější upevnění.

SP Connect Bike Bundle II Universal Interface zakoupíte zde

Chytrý lokátor Apple AirTag

Přestože lidé v posledních letech investují do kol nemalé peníze, mnohdy zapomínají na jejich zabezpečení. Tento problém dokáže vyřešit lokalizační přívěsek Apple AirTag, který je napojen na síť Najít a svého majitele tak informuje o poslední dostupné poloze. Otázkou ale je, jak AirTag na kole vlastně ukrýt. Existuje hned několik praktických způsobů, jak jej zakomponovat například do rámu, prostoru na lahev, pláště a mnoho dalších. Rozhodně ale stojí za to na bezpečnost kola dbát.

Apple AirTag zakoupíte zde

Do 5000 Kč

Xiaomi Portable Electric Air Compressor 1S

Defekt je noční můrou každého cyklisty na delším výletu. Právě proto je důležité mít ve výbavě sadu lepení na duše a také pumpičku pro následné nafouknutí. Právě proto pro vás máme skvělý tip – maličký kompresor Xiaomi Portable Electric Air Compressor 1S, s jehož pomocí lze zkontrolovat tlak v pneumatikách a okamžitě je dofouknout. Samozřejmě tento produkt je vhodný také pro cyklisty a jízdní kola. Dokonce už nabízí 5 přepřipravených režimů s přednastavenými hodnotami tlaku, a stejně tak i režim jízdního kola, režim pro motocykly, automobily a míček. Nechybí pak ani snímače tlaku či ochrana proti přehuštění.

Největší výhoda však spočívá v malé velikosti. Tento kompresor od Xiaomi má rozměry 12,4 x 7,1 x 4,53 centimetrů. Hravě jej tak schováte klidně i do kapsy. Je totiž na své nejdelší straně menší než i takový iPhone 13 mini.

Xiaomi Portable Electric Air Compressor 1S zakoupíte zde

 

Outdoor kamera Niceboy VEGA X PRO

Práce s videem může být skvělou zábavou. Proč tedy nespojit jedno s druhým a nevytvářet si zajímavé sestřihy z cyklistiky? Přesně proto je skvělým dárkem akční outdoor kamera Niceboy VEGA X PRO, která dokáže natáčet obraz v rozlišení až 4K při 60 snímcích za sekundu, nebo ve Full HD (1080p) při 120 snímcích za sekundu. Samozřejmě při natáčení v pohybu je nesmírně důležitá stabilizace. Ani na to se v tomto případě nezapomnělo, jelikož produkt disponuje šestiosou stabilizací nové generace X-STEADY.

To vše skvěle doplňuje plně vodotěsné tělo (do hloubky 12 metrů), celoskleněný 7G objektiv s antireflexní vrstvou, ovládání přes Wi-Fi, stereo mikrofon, dotykový zadní 2″ displej a přední barevný 1,4″ selfie displej. Samozřejmostí je také až osminásobný slow-motion, nebo naopak 4K časosběr. V poměru cena/výkon se proto jedná o perfektní model.

Niceboy VEGA X PRO zakoupíte zde

Fitbit Charge 5

Sportovce obecně dokáže náramně potěšit doopravdy kvalitní a schopný fitness náramek. Skvělým adeptem je Fitbit Charge 5, který si hravě poradí s monitorováním fyzických aktivit, včetně cyklistiky, měřením zdravotních funkcí a sledováním spánku. Tento produkt pomáhá rozvíjet zdraví svého uživatele, kdy dokonce disponuje senzory pro měření EKG či saturace kyslíku v krvi. Samozřejmě nechybí ani zabudovaná GPS pro ještě lepší analýzu cvičení, což přijde obzvláště vhod při cyklistice, funkce pro sebereflexi či podpora pro bezdrátové placení fitbit pay.

Fitbit Charge 5 zakoupíte zde

Nad 5000 Kč

Elektrokoloběžka LAMAX E-Scooter S7500 Plus

Čas od času, například pro pohyb městem, není na škodu vyměnit kolo za elektrokoloběžku. Vhodným parťákem může být například LAMAX E-Scooter S7500 Plus. Tento model dokáže jet rychlostí až 25 km/h díky výkonnému 350W elektromotoru. Důležitý je také dojezd dosahující až 25 kilometrů. Pro bezpečnou jízdu jsou také důležité bezdušové 8,5″ pneumatiky, u kterých tak nehrozí, že by uživatele poskytl například defekt, a stejně tak i kotoučová brzda. Samozřejmostí je také LCD displej, bezpečnostní systémy, osvětlení, reflexní prvky či možnost rychlého složení.

LAMAX E-Scooter S7500 Plus zakoupíte zde

Apple Watch Series 8

Bezesporu nejlepším chytrým dárkem pro jablíčkáře cyklistu jsou chytré hodinky Apple Watch. Ty se svými schopnostmi podobají zmiňovanému fitness náramku Fitbit Charge 5, avšak celé to posouvají ještě o několik úrovní vpřed. Stejně tak si poradí s detailním monitorováním fyzických aktivit, zdravotních dat (srdeční tep, EKG, saturace kyslíku v krvi, hluk v okolí, tělesná teplota), spánku a řady dalších. Tento model zároveň disponuje detekcí pádu, detekcí pádu z kola a detekcí autonehody, čímž zároveň chrání zdraví svého uživatele. Celé to pak parádně uzavírá propojení s jablečným ekosystémem. Apple Watch proto fungují jako prodloužená ruka iPhonu, kdy dokážou informovat o každé příchozí notifikaci, zprávě či hovoru. Stejně tak samozřejmě umožňují na tyto notifikace v rychlosti zareagovat a nemají problém ani s telefonováním.

Apple Watch Series 8 zakoupíte zde

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.