Zavřít reklamu

Vánoce už pomalu klepou na dveře a je nejvyšší čas na nákup dárků. Pokud jste doposud nevybrali, a zároveň ve vašem okolí máte vášnivého cyklistu, pak pro vás máme hned několik parádních tipů. V tomto článku se totiž zaměříme na nejlepší vánoční smart dárky pro jablíčkáře cyklisty. A rozhodně je z čeho vybírat.

Tvrzené sklo AlzaGuard

Pravděpodobně každý z nás se přinejmenším jednou setkal s velice nepříjemnou situací v podobě pádu zařízení. V takovém případě se většinou modlíme, aby se nám iPhone co možná nejlépe vůbec nepoškodil. Tento problém je o to horší právě u cyklistů, kteří se pohybují ve větších rychlostech než normálně. Přesně proto je důležité dbát na ochranu. Tvrzené sklo je v tomto geniálním společníkem, který vyjde jen na pár korun a dokáže mnohdy zachránit celou situaci. Věřte tomu, že právě zmiňovaným tvrzeným sklem chybu určitě neuděláte. Za velice férové ceny se nabízí značka AlzaGuard pro všechny typy iPhonů.

Tvrzená skla AlzaGuard zakoupíte již od 149 Kč zde

alzaguard sklo

Vodotěsné pouzdro & držák Swissten

Každý cyklista chce mít při jízdě pochopitelně přehled o důležitých situacích, které mu mohou probliknout na jeho iPhonu. Tato situace se dá samozřejmě řešit prostřednictvím chytrých hodinek. Zároveň se ale nabízí další, poměrně elegantní a nenákladné řešení v podobě praktického pouzdra a držáku v jednom od Swisstenu. Tohle pouzdro už jen stačí upevnit na rám kola, díky čemuž má cyklista při jízdě přehled doslova nad vším. Skvělou zprávou také je, že je tento kousek kompletně vodotěsný a dokáže pojmout telefony s úhlopříčkou 5,4″ až 6,7″. Nezalekne se tedy ani iPhonu ve verzi mini, ani modelu Pro Max.

Pouzdro & držák Swissten zakoupíte za 349 Kč zde

Ochranný kryt Spigen Gearlock

Stejně jako tvrzené sklo je důležitý i vhodný kryt. Populární výrobce příslušenství Spigen nabízí konkrétně pro cyklisty speciální řadu pouzder s označením Gearlock. Tyto kryty nabízejí vysokou odolnost díky použití TPU a polykarbonátu, kdy dokáže především potěšit jejich obecná tuhost a extrémní výdrž. Nezaleknou se tak ani náročnějších situací a zachránit i relativně ošklivé pády zařízení. To nejlepší na nich každopádně přichází v případě pohledu na jejich záda. Zde se totiž skrývá speciální „výřez“ pro mechanické uchycení telefonu na držák, o čemž si povíme hned o odstavec níže.

Kryt Spigen Gearlock zakoupíte již od 379 Kč zde

Držák Spigen Gearlock

Zmiňovaný ochranný kryt Spigen jde ruku v ruce s praktickým držákem ze stejnojmenné řady Gearlock. Jak už jsme zmínili výše, řada cílí na cyklisty, kterým konkrétně nabízí neuvěřitelně pevné uchycení a maximální odolnost. Tento držák se totiž upevní na řídítka od kola, přičemž následně lze do něj mechanicky připevnit iPhone právě se zmiňovaným krytem. Samozřejmě nechybí ani speciální zabezpečovací mechanismus, který telefon v držáku uzamkne a zajistí co možná nejlepší bezpečnost. iPhone lze v takovém případě upevnit jak horizontálně, tak i vertikálně – volba je čistě na samotném cyklistovi a jeho aktuálních potřebách. Držák Spigen Gearlock každopádně funguje i bez zmiňovaného krytu. V takovém případě se upevnění řeší prostřednictvím dostatečně silné nálepky s bezpečnostním mechanismem, kterou je potřeba přilepit k jinému krytu.

Držák Spigen Gearlock zakoupíte za 509 Kč zde

Držák SP Connect Bike Bundle II

Na stejném principu funguje i oblíbený držák SP Connect Bike Bundle II. Ten se proto taktéž upevňuje na řídítka kola a samozřejmě ani v tomto případě nechybí bezpečnostní mechanismus pro uchycení telefonu. K produktu se dodává i dostatečně silná samolepka simulující zmiňovaný mechanismus, kterou stačí nalepit na současný kryt, díky čemuž je možné telefon uzamknout v držáku. K dostání jsou každopádně i speciální ochranné kryty zde.

SP Connect Bike Bundle II zakoupíte za 565 Kč zde

OGCPc47_4

Přenosný kompresor Xiaomi Mi Portable Air Pump

Čas od času se cyklista může potkat s defektem, což rozhodně není nic příjemného. Přesně pro takové případy je vhodné mít ve výbavě ruční pumpičku. Žijeme ale v úžasné době plné chytrých produktů, mezi které se řadí i přenosný kompresor Xiaomi Mi Portable Air Pump, s jehož pomocí lze kolo mžikem nafoukat, a to bez jakékoliv námahy. Tento produkt je navíc natolik výkonný, že nemá problém ani s automobilovými pneumatikami. Potěšit u něj dokážou jeho malé rozměry, odolné tělo ze slitiny a praktický digitální displej informující o tlaku. Pokud hledáte co možná nejlepší dárek v poměru cena/výkon, pak by vaší pozornosti rozhodně neměl uniknout tento unikátní kousek.

Xiaomi Mi Portable Air Pump zakoupíte za 899 Kč zde

Hodinky Xiaomi Mi Watch

V dnešní době by už ve výbavě žádného sportovce neměly chybět chytré hodinky. Z těch dostupnějších se jako perfektní kandidát jeví model Xiaomi Mi Watch, který dokáže potěšit nejen elegantním a jednoduchým designem, ale především svými funkcemi. Hodinky totiž konkrétně nabízejí širokou škálu nejrůznějších funkcí, chytrých senzorů a možností primárně pro sportovce. To jde navíc ruku v ruce s přítomnou GPS a dlouhou výdrží baterie, která na jedno nabití nabídne až 16denní provoz. Komunikace s mobilním telefonem navíc probíhá prostřednictvím moderního standardu Bluetooth 5.0. Xiaomi Mi Watch konkrétně umí přijímat notifikace, měřit srdeční tep, spálené kalorie, analyzovat sportovní aktivity, automaticky detekovat cvičení, efektivně analyzovat spánek, měřit hladinu stresu a řadu dalších.

Xiaomi Mi Watch zakoupíte za 2 399 Kč zde

Outdoor kamera LAMAX W7.1

Zážitky z cest samozřejmě rozhodně stojí za to zachytit na kameru a následně sestříhat do povedených videí. Přesně z tohoto důvodu není na škodu mít ve výbavě kvalitní outdoorovou kameru, kterou může být například cenově dostupná LAMAX W7.1. Tento model dokáže na první pohled zaujmout svým kompaktním tělem s 2″ kompletně dotykovým ovládáním LCD displejem. Dokonce nechybí ani Wi-Fi pro rychlé sdílení videí s mobilním telefonem. Co se týče kvality nahrávání, kamera nemá problém s natáčením v rozlišení 4K při 30 snímcích za vteřinu, přičemž nechybí ani možnost zpomalených záběrů, kdy je možné v rozlišení Full HD nahrávat až čtyřikrát zpomaleně. Potěšit dokáže i sofistikovaná stabilizace MAXsmooth, voděodolnost (až do 12 metrů bez speciálního pouzdra), možnost focení v rozlišení 16 Mpx a řada dalších.

LAMAX W7.1 zakoupíte za 2 990 Kč zde

Elektrokoloběžka Xiaomi Mi Electric Scooter 3

Co takhle milovníkovi cyklistiky nabídnout zajímavou a méně náročnou alternativu v podobě elektrokoloběžky, která může přijít více než vhod při „cestování“ na kratší vzdálenosti? Pokud před vámi daný člověk v dobrém už párkrát zmínil tento produkt, pak je jasné, že jeho pořízením chybu určitě neuděláte. Do našeho seznamu jsme konkrétně vybrali nesmírně oblíbený model Xiaomi Mi Electric Scooter 3, který je geniální volbou například do měst či pro zábavu. Nabízí totiž dostatečně silný motor s výkonem 600 W, maximální rychlost 25 km/h a 30km dojezd. Díky konstrukci z leteckého hliníku je navíc tato elektrokoloběžka vcelku lehká s celkovou hmotností jen 13 kg. Navíc ji lze v pouhých třech krocích složit a případně dát do kufru auta či ji přenést.

Xiaomi Mi Electric Scooter 3 zakoupíte za 9 979 Kč zde

Apple Watch Series 7

Jedním z nejlepších dárků, kterými potěšíte každého cyklistu jablíčkáře, jsou jednoznačně letošní hodinky Apple Watch Series 7. Letošní generace navíc přinesla pár zajímavých možností speciálně pro milovníky cyklistiky, kdy hodinky dokážou samy rozpoznat aktivitu uživatele i na kole. Zároveň byla lépe optimalizována funkce detekce pádu, která dokáže rozpoznat pád z kola a případně okamžitě zavolat pomoc. Samozřejmě tím největším benefitem modelu Series 7 je jeho propracovaný displej a rychlejší nabíjení.

Apple Watch Series 7 zakoupíte od 10 990 Kč zde

.