Zavřít reklamu

Apple v průběhu zářijové Keynote představil mimo jiné seriál See pro svou streamovací službu Apple TV+. Hlavní roli v něm hraje Jason Momoa a jedním z ústředních témat seriálu je slepota. Pro maximální autentičnost Apple na seriálu spolupracoval s nevidomými nebo slabozrakými herci, konzultanty a dalšími pracovníky.

Jason Momoa se svým nadšením ze svého nejnovějšího počinu nijak netají – ve svých dvou instagramových příspěvcích například uvedl, že se jednalo o jeho nejoblíbenější hereckou práci a zároveň také o nejlepší věc, na které kdy pracoval – těžko říci, zda svým postem měl na mysli, že ho hraní pro Hru o trůny tolik nenadchlo, některá média to tak každopádně pochopila.

Propadákem ale seriál See podle všeho určitě nebude. Režisérsky a scenáristicky se na něm podílel Steven Knight, který má na svědomí například velmi populární seriál Peaky Blinders (Gangy z Birminghamu), jenž od diváků i odborníků sklízí velmi dobré ohodnocení. Seriál má za sebou již šest let existence a celkem pět sérií, k vidění je momentálně na Netflixu. Steven Knight je zárukou kvality, celkový úspěch seriálu See ale závisí na řadě dalších faktorů.

Děj seriálu See se odehrává v daleké postapokalyptické budoucnosti. Vlivem zákeřného viru lidstvo přišlo po dlouhé generace o zrak. Věci najednou naberou zcela jiný spád, když se hlavnímu hrdinovi narodí děti, obdařené zrakem. Narozené vidoucí děti jsou považovány za dar a příslib zcela nového světa, do cesty se jim ale postaví nejedna zákeřná překážka.

Služba Apple TV+ bude oficiálně spuštěna 1. listopadu tohoto roku.

see apple tv
.