Zavřít reklamu

Magazín The New York Times shrnul, s čím vším se Apple chystá do nadcházející bitvy s Netflixem v rámci dlouho očekávané streamovací služby. O té se mluví už více než dva roky a právě na ní by se měla zaměřovat nadcházející keynote. Již příští pondělí tak budeme vědět více, už dnes je ale více méně jasné, jaké projekty budou streamovací službu od Applu uvádět.

Většina zahraničních médií mluví o tom, že Apple svou streamovací službu spustí v průběhu podzimu tohoto roku. Na nadcházející keynote bychom se měli dozvědět všechny podstatné detaily, jak bude služba fungovat, jak se za ni bude platit, jak doplní dosavadní předplatitelské služby Applu (Apple Music či iCloud) a mnoho dalšího.

V současné době by mělo být hotových už pět projektů, na kterých se během posledních let pracovalo. Dalších zhruba šest by se mělo nacházet těsně před ukončením produkce a několik dalších je ve fázi příprav.

Bylo jasné, že pokud chce Apple konkurovat těm největším hráčům v byznysu, bude muset přijít s velkými jmény a to se pravděpodobně také povedlo (tedy zejména z pohledu amerického diváka). Pro Apple tak připravují projekty lidé jako Steve Spielberg, J. J. Abrams, Oprah Winfrey, Chris Evans, Jennifer Garner, Reese Witherspoon, Jennifer Aniston a mnoho dalších.

Co se týče projektů samotných, dokončené nebo těsně před dokončením jsou například plánový remake série Amazing Stories, za kterou stojí Spielberg, zatím nejmenovaná série s Jennifer Aniston z televizního prostředí, mysteriózní drama Are You Sleeping, Sci-Fi For All Mankind či fantasy dobrodružství See, v němž hraje hvězda seriálu Hra o Trůny, Aquamana a dalších, Jason Momoa. Kompletní seznam najdete níže.

 1. Dickinson – komedie Emily Dickinson
 2. Home – od dokumentaristy Mattyho Tyrnauera
 3. Central Park – animovaný muzikál
 4. Komedie od tvůrců úspěšného komediálního seriálu „It’s Always Sunny in Philadelphia“
 5. Little America – od scénáristů  komedie „Pěkně blbě“
 6. Thriller od producenta, scénáristy a režiséra M. Night Shyamalana
 7. See – v hlavní roli Jason Momoa, hlavní hvězda nového snímku „Aquaman“
 8. For All Mankind – sci-fi seriál scénáristy Ronalda D. Moore
 9. Are You Sleeping? – mysteriózní snímek v hlavní roli s Octavií Spencerovou
 10. Amazing Stories – návrat seriálu Stevena Spielberga
 11. Seriál v hlavní roli s Jennifer Aniston a Reese Witherspoon

Informace z interního prostředí zatím naznačují, že ještě ani samotný Apple neví, které projekty start služby stihnou a které nikoliv. Minimálně pět by jich mělo být hotových s tím, že do podzimu se mohou objevit další. Tak či onak budeme vědět více už za šest dní. Pokud chce Apple konkurovat Netflixu, Amazonu Prime, Hulu či nadcházejícím službám od Disney nebo Warner Brothers, bude se muset vytasit s něčím pořádným.

Apple TV screen FB
.